REKLAMA

Wszystko o wyborach w powiecie koneckim. Gdzie i jak głosować?

Dokładnie 66 938 uprawnionych osób z powiatu koneckiego  może wziąć udział w wyborach do Parlamentu RP, które zaplanowano na 13 października 2019 roku, czyli już na jutro. Sprawdzamy jak i gdzie głosować. Przypominamy, że lokale wyborcze zostaną otworzone o godzinie 7:00, a o 21:00 głosowanie się zakończy. Wtedy też zakończy się cisza wyborcza i od razu poznamy sondażowe wyniki wyborów. W tkn24.pl od 21:00 w niedzielę prowadzić będziemy dla Was relację na żywo z wynikami i sondażami. 

REKLAMA

W całym kraju wybierzemy 460 posłów oraz 100 senatorów. W województwie świętokrzyskim wybierzemy dokładnie 16 posłów oraz 3 senatorów. Przy wyborze tych pierwszych stosowana jest ordynacja proporcjonalna, a głosy przeliczane są metodą d’Hondta. Wybieramy więc 16 posłów spośród 210 kandydatów – zakreślając X tylko przy jednym nazwisku na otrzymanej karcie.

Łatwiej jest z senatorami – tutaj obowiązują jednomandatowe okręgi wyborcze. W naszym okręgu obejmującym powiaty:  buski, jędrzejowski, kazimierski, konecki, pińczowski, staszowski, włoszczowski wybierzemy jednego senatora, a wybierać będziemy z dwóch kandydatur – ponownie zakreślając X tylko przy jednym nazwisku.

REKLAMA

W powiecie koneckim w niedzielę o 7:00 otworzone zostanie dokładnie 75 obwodowych komisji wyborczych, w których każdy z nas będzie mógł oddać swój głos. Poniżej prezentujemy ich listę:

Gmina Fałków: 

Gmina Gowarczów: 

REKLAMA

One thought on “Wszystko o wyborach w powiecie koneckim. Gdzie i jak głosować?

  1. Pingback: Powiat konecki głosuje! Wybory do Parlamentu RP 2019 | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *