REKLAMA

WTZ dla dzieci z koneckiego szpitala. Najmłodsi pacjenci otrzymają medale [wideo, zdjęcia]

Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej wykonali specjalne medale dla „dzielnych pacjentów”. Otrzymywać będą je dzieciaki przebywające na oddziałach koneckiego Szpitala im. św. Łukasza. 

REKLAMA

„Wspólnie z podopiecznymi WTZ-u wykonaliśmy medale za odwagę dla młodych pacjentów, które przekazujemy na ręce pani dyrektor. Chodzi o to by te dzieci, które przebywają w szpitalu mogły chociaż przez chwilę poczuć się lepiej. One są bohaterami walcząc z chorobą, a będąc w szpitalu na pewno nie jest im łatwo” – tłumaczy Jarosław Staciwa, prezes Towarzystwa Wspierania Rozwoju Powiatu Koneckiego „Wszechnica Konecka”, które jest organem prowadzącym dla Warsztatu Terapii Zajęciowej.

REKLAMA

Z podarunku cieszy się dyrektor szpitala Anna Gil:

„To dla nas zaszczyt, że takie medale dzieci, które ten czas przedświąteczny muszą spędzić na oddziale w szpitalu. To będą małe nagrody pocieszenia – jak będą wychodzili to będą mogli to sobie powiesić nie tylko na szyi, ale mamy i medale w kształcie bombek, które trafią na choinki. Cieszę się, że empatię mają wszyscy – zarówno osoby z niepełnosprawnością, jak i te pełnosprawne. Bardzo dziękuję za ten gest”. 

Gadżety będą trafiać do najmłodszych w okresie kilku najbliższych tygodni. Niewykluczone jednak, że akcja będzie cyklicznie powtarzana w przyszłości.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “WTZ dla dzieci z koneckiego szpitala. Najmłodsi pacjenci otrzymają medale [wideo, zdjęcia]

  1. bingo pisze:

    wspaniała inicjatywa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *