REKLAMA

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Kompendium wiedzy [wideo]

Już w niedzielę, 9 czerwca, wybierzemy się ponownie do urn, aby wybierać reprezentantów Polski w Parlamencie Europejskim. W naszym okręgu dokładnie 80 kandydatów z 9 komitetów wyborczych stara się o stanowisko europosła. Komisje wyborcze zostaną otwarte o godzinie 7:00, a głosy oddać można do godziny 21:00.

REKLAMA

W lokalu wyborczym otrzymamy karty do głosowania oznaczone pieczęcią Okręgowej Komisji Wyborczej. Na listach znajdą się nazwy lub skróty nazw komitetów wyborczych, a także nazwiska kandydatów, ubiegających się o mandat europosła lub europosłanki. Aby zagłosować, należy zaznaczyć krzyżykiem kratkę przy jednym wybranym kandydacie. W celu potwierdzenia tożsamości trzeba posiadać przy sobie dowód osobisty lub paszport. Poniżej znajdziecie wzór karty do głosowania.

REKLAMA

W 2024 roku w Polsce zostanie wybranych 53 posłów i posłanek do Parlamentu Europejskiego. W małopolsko-świętokrzyskim okręgu numer 10, obejmującym między innymi powiat konecki, wybieramy spośród 80 kandydatów znajdujących się na listach 9 komitetów.

Wykaz komisji wyborczych dla każdej gminy znajdziecie Państwo poniżej:

Gmina Fałków: 

Gmina Gowarczów: 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *