REKLAMA

Wybory Prezydenckie już w niedzielę. Zobaczcie gdzie będzie można oddać głos

Jak udało nam się dowiedzieć we wszystkich gminach powiatu koneckiego udało się utworzyć obwodowe komisje wyborcze. Większość z nich pracować będzie w składach większych niż minimalne narzucone przez specustawę z dnia 2 czerwca 2020 roku. I tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 28 czerwca w godzinach od 7 do 21. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Zgodnie ze specustawą wyborczą z 2 czerwca 2020 roku, minimalny skład liczbowy obwodowej komisji wyborczej wynosi 3 członków (to zmiana wprowadzona w związku z trwającą epidemią). Według standardowej procedury wyborczej składy takich komisji powinny wynosić od 5 do 13 członków.

Jak udało nam się ustalić w powiecie koneckim utworzyły się wszystkie obwodowe komisje wyborcze, a większość z nich będzie liczyć więcej niż minimalną ilość członków (czyli zasiądzie w nich więcej niż 3 osoby, według naszych informacji w powiecie koneckim przeważać będą komisje w składzie od 7 do 9 osób). Gdzie więc będziemy mogli głosować w niedzielnych wyborach prezydenckich? Poniżej znajdziecie wykaz lokali, które będą otwarte w godzinach 7:00 – 21:00. 

REKLAMA

Gmina Końskie (25 komisji): 

Gmina Stąporków (17 komisji): 

Gmina Radoszyce (9 komisji): 

Gmina Gowarczów (5 komisji):

Gmina Fałków (3 komisje): 

Gmina Smyków (5 komisji): 

Gmina Słupia Konecka (6 komisji): 

Gmina Ruda Maleniecka (5 komisji): 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *