REKLAMA

Wybory w koneckim PiS. Jedynym kandydatem Lenart? [wideo]

Już 6 listopada w strukturach poszczególnych gmin powiatu koneckiego, a także strukturach powiatowych Prawa i Sprawiedliwości odbędą się wybory. Krótko na ten temat porozmawialiśmy z liderem tej partii w regionie: Andrzejem Lenartem. 

REKLAMA

Wicestarosta Konecki opowiedział nam o harmonogramie partyjnych wyborów oraz trudnościach związanych z ich przeprowadzeniem. Zadeklarował także chęć pozostania na stanowisku przewodniczącego struktur miejskich w Końskich.

tkn24.pl: Rozmawiamy z przewodniczącym lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości Andrzejem Lenartem. Docierają do nas wieści, że w całym kraju w najbliższych tygodniach, miesiącach odbędą się wybory w strukturach lokalnych. U nas również…
Andrzej Lenart: Zarządzeniem prezesa Krzysztofa Lipiec Świętokrzyskiego Organizacji Okręgowej Prawa i Sprawiedliwości z dnia 4 października wybory przewidziane na terenie powiatu koneckiego w strukturach partii zaplanowane zostały na 6 listopada tj. w poniedziałek. Będą to wybory w poszczególnych komitetach. Jeżeli uda się w poszczególnych komitetach z 8 gmin powiatu koneckiego wyłonić zarządy to wówczas będą zarządzone tego samego dnia wybory do zarządu powiatowego. Będziemy sprawdzali ludzi pod względem uprawnień do głosowania lub kandydowania, bo tak jak w każdej strukturze partyjnej są rzeczy związane ze składkami, czyli z czynnym i biernym prawem wyborczym.
tkn24.pl: Ilu mniej więcej członków liczy u nas Prawo i Sprawiedliwość?
A. Lenart: W tej chwili precyzyjnie nie odpowiem. Na 250, czy 270 osób część przebywa za granicą. Po to jest dzisiejsze spotkanie, bo pełnomocnicy muszą przywieźć wykazy, muszą okazać je skarbnikowi i na tej podstawie my dopuszczamy. Oczywiście Ci, którzy mają sprawy nie uregulowane mają jeszcze czas do przyszłego tygodnia. Natomiast w momencie kiedy nie uregulują to mogą być na sali, ale nie mają ani prawa głosować, ani nie mogą sami kandydować do władz. Z mojej wiedzy wstępnej wynika, że prawdopodobnie wybory odbędą się jedynie w macierzystej strukturze komitetu koneckiego. Jesteśmy największą strukturą na terenie powiatu, najbardziej mobilną i zdyscyplinowaną do płacenia tych obciążeń finansowych. 
tkn24.pl: Rozumiem, że wtedy to wybory w organizacji koneckiej decydują o strukturze powiatowej?
A. Lenart: Nie. Wtedy odbywa się to tak, że wyłania się zarząd na terenie miasta i gminy Końskie – przewodniczącego i cały zarząd. Natomiast ruch w przypadku nieodbycia się wyborów w pozostałych komitetach należy do przewodniczącego Lipca. On może zwołać kolejny termin w zależności od tego ilu tych osób brakuje, bo wybory się odbyły to musi być minimum 15 osób uprawnionych. Bądź też nie robi tego tylko powołuje swoich pełnomocników na terenie i wtedy by odbyły się wybory Zarządu Powiatowego to przynajmniej w trzech komitetach gminnych musi dojść do wyborów. Jeżeli nie to przewodniczący wtedy wyznacza pełniącego obowiązki szefa struktur powiatowych.
tkn24.pl: Rozumiem, że w strukturach miejskich dalej o przewodniczenie będzie ubiegał się Andrzej Lenart?
A. Lenart: Ja będę kandydował, podpiszę dokumenty, ale to komitet musi dać mi rekomendację. Ja nie ukrywam, że będę kandydował. Natomiast komitet musi wyrazić swoją aprobatę, a potem 6 listopada wrzucić tę kartkę z głosem na moją osobę, bo jeżeli nie to wiadomo. Dzisiaj deklaruję, że będę kandydował. Co do innych osób to nie wiem. Okaże się kto chce jeszcze aspirować do tej funkcji, która jest być może zaszczytna, ale wymaga ciężkiej roboty. Zwłaszcza, że czekają nas już – bo machina ruszyła – wybory samorządowe. Bardzo ważne z punktu widzenia partii, a więc roboty nie będzie brakowało. 
tkn24.pl: Dziękuję bardzo. 

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *