REKLAMA

Wybudowano ponad 5 kilometrów kanalizacji w gminie Radoszyce [wideo]

Nieco ponad 5,5 kilometra łącznej długości liczy sobie nowo wybudowana kanalizacja w gminie Radoszyce. Skanalizowany został Kapałów Górny oraz kilka ulic w Radoszycach. 

REKLAMA

„Kolejny projekt, tym razem projekt kanalizacyjny został zakończony. On był podzielony na etapy. Pierwszy w 2020 roku i teraz świeżo podpisaliśmy odbiór drugiego etapu. Przy pierwszym etapie była to ulica Konecka i Piaskowa w Radoszycach wraz z końcówką Mularzowa, natomiast w drugim etapie znalazł się Kapałów Górny i uliczki w Radoszycach tam, gdzie tej kanalizacji nie było” – opowiada nam burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala.

Łącznie w gminie Radoszyce powstało nieco ponad 5,5 kilometra kanalizacji. W Radoszycach skanalizowano ulice: Spółdzielczą, Piotrkowską, Kościuszki, Krakowską i Szkolną.

REKLAMA

Całkowity koszt inwestycji wyniósł niemal 4 miliony 400 tysięcy złotych, z czego ponad 2 miliony 800 tysięcy zł to dofinansowanie z funduszy unijnych. Stopień skanalizowania gminy Radoszyce po realizacji przedsięwzięcia wynosi około 42%.

Obecnie trwają prace projektowe nad utworzeniem sieci kanalizacji sanitarnej w Plennej, Podlesiu, Grodzisku, Momocisze i Wilczkowicach oraz na ulicy Koneckiej w Radoszycach. Analizowane będą także kierunki poprowadzenia nici kanalizacyjnych w stronę miejscowości Pakuły i Kłucko.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *