REKLAMA

Wylosowano numery list wyborczych

O wielkim szczęściu mogą mówić przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Ich kandydaci znajdą się na liście numer 1. Ostatni numer, czyli 15 przypadł Kongresowi Nowej Prawicy.

REKLAMA
Dorota Duda, Michał Cichocki, Andrzej Szejna, Piotr Słoka, Damian Milczuszek i Paweł Gryszpiński to nie wszyscy kandydaci z naszego regionu.

Dorota Duda, Michał Cichocki, Andrzej Szejna, Piotr Słoka, Damian Milczuszek i Paweł Gryszpiński to nie wszyscy kandydaci z naszego regionu.

Punktualnie o godzinie 12 w siedzie Państwowej Komisji Wyborczej doszło do losowania numerów list dla poszczególnych Komitetów Wyborczych. Osiem komitetów, które zgłosiły kandydatów w całej Polsce miało pierwszeństwo do numerów od 1 do 8. Kolejne komitety to takie, którym nie udało się zgłosić list na terenie całego kraju. Najwięcej szczęścia miało Prawo i Sprawiedliwość, które będzie rozpoczynać kartę do głosowania. Uważane za szczęśliwe numery przypadły też Zjednoczonej Lewicy –  SLD+TR+PPS+UP+Zieloni – 6, a także komitetowi Kukiz’15. Z nieszczęśliwej 13-stki startować będą przedstawiciele Samoobrony.

Poniżej pełna lista numerów wylosowanych dla poszczególnych komitetów:

REKLAMA

1. Prawo i Sprawiedliwość

2. Platforma Obywatelska RP

3. Partia Razem

4. KORWiN

5. PSL

6. Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni

7. Kukiz’15

8. Nowoczesna Ryszarda Petru

9. JOW Bezpartyjni

10. Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi

11. Ruch Społeczny Rzeczypospolitej Polskiej

12. Zjednoczeni dla Śląska

13. Samoobrona

14. Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!”

15. Kongres Nowej Prawicy

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *