REKLAMA

Wymiana nawierzchni boiska przy ulicy Warszawskiej zmierza ku końcowi [wideo, zdjęcia]

Nieco ponad miesiąc temu rozpoczęto prace nad wymianą nawierzchni boiska przy ulicy Warszawskiej. Termin realizacji inwestycji to koniec maja, jednak wszystko wskazuje na to, że boisko zostanie oddane do użytku dużo wcześniej. Nawierzchnia została już wymieniona na nową. Sprawdziliśmy, jak obecnie wygląda boisko i co jeszcze musi zostać tam zrobione.

REKLAMA

„To, że to boisko jest potrzebne i użytkowane widać było niemal codziennie. Tam nawet zima nie była okresem wyłączenia z funkcjonowania – w środku dużego osiedla, blisko szkoły podstawowej. Gwarantowało to bardzo intensywne wykorzystanie, które jednocześnie spowodowało zużycie nawierzchni sportowej. Sztuczna trawa zaczęła się odkształcać i pękać. Żeby można było bezpiecznie z tego boiska korzystać zdecydowaliśmy się na wymianę powierzchni sportowej na podobną” – mówił nam burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Obecnie nowa nawierzchnia jest już położona, a roboty zbliżają się ku końcowi. Do ukończenia prac zostało namalowanie linii oraz roboty wykończeniowe. W odróżnieniu od poprzedniej nawierzchni linie nie będą wycięte i klejone, ale właśnie malowane, co zdaniem fachowców zapewni lepszą trwałość. Inwestycja kosztowała gminę ponad 83 tysiące złotych, a jej realizacji podjęła się firma TORAKOL Rajmund Zalewski. Przypominamy, że termin realizacji zadania to 29 maj, jednak wszystko wskazuje na to, że prace zostaną ukończone dużo szybciej.

Użytkownicy boiska już od wielu miesięcy narzekali na zły stan nawierzchni, która wręcz rozpadała się pod ich naciskiem. Także radni miasta i gminy Końskie wielokrotnie poruszali ten temat na sesjach Rady Gminy. Starania młodzieży i koneckich radnych w końcu poskutkowały i gmina podjęła decyzję o remoncie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *