REKLAMA

Wymuszenie pierwszeństwa na rondzie w Końskich

Do zdarzenia drogowego doszło dziś na rondzie obok starostwa powiatowego w Końskich. Kierowca opla wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym audi. Jedna osoba została zabrana do szpitala.

REKLAMA

„Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 77 letni mężczyzna poruszając się samochodem marki opel, ulicą Warszawską w kierunku centrum miasta nie ustąpił pierwszeństwa znajdującemu się na rondzie pojazdowi audi, którym jechał 24 – latek wraz z 23 – letnią pasażerką. W wyniku nie zachowania szczególnej ostrożności przez kierowcę pojazdu marki opel, doszło do stłuczki obu aut. Kobietę podróżującą w audi przetransportowano do szpitala w Końskich w celu przeprowadzenia dalszych konsultacji medycznych. Obaj panowie byli trzeźwi.  Do zdarzenia drogowego doszło około godziny 15:00” – Informacji udzieliła nam sierż. Marta Przygodzka – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

fot. Koneckie patrole

REKLAMA
REKLAMA

One thought on “Wymuszenie pierwszeństwa na rondzie w Końskich

  1. Janusz Stranowski 21 grudnia 2019 at 23:54 - Reply

    To rondo jeszt za małe.!! Przy wjazdach na rondo są ustawione znaki „Ustąp pierwszeństwa” . Niejeden cymbał stara się na rondzie wymusić pierweszeństwo w myśl zasady „kto pierwszy, ten lepszy”. Proponuję aby zamiast znaków „odwróconego żółtego trójkąta ustawić znaki B-20 „STOP” . Wtedy każy by miał obowiązek zatrzymać się zanim wjedzie na rondo, a nie gnał jak najszybciej, aby być już na rondzie przed innym pojazdem zbliżającym się w tym czasie do ronda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *