REKLAMA

Wyniki EXIT Poll. Wybory do Rady Powiatu Koneckiego [WIDEO]

Przez całą niedzielę nasi ankieterzy pod kilkoma lokalami wyborczymi w powiecie koneckim wykonywali badanie exit poll, czyli tzw. sondaż na wyjściu. Według przeprowadzonego badania najwięcej głosów w ponownych wyborach do Rady Powiatu Koneckiego otrzymał Komitet Wyborczy Wyborców Robert Plech Nowy Powiat. 

REKLAMA

Na komitet Robert Plech Nowy Powiat według naszego badania chce zagłosować niemal co czwarty wyborca – ugrupowanie to w sondażu otrzymało 23,2%. Na kolejnym miejscu znalazł się komitet Prawi i Solidarni z poparciem na poziomie 21,2%. Zaskakujące, bo wbrew wcześniejszym sondażom trzecie miejsce przypadło komitetowi Porozumienie Samorządowe TKN15,3%. Dalej znajduje się Ziemia Konecka14,1%, Polskie Stronnictwo Ludowe – 12,1% , komitet Nasz Powiat – 9,1% i na końcu Innowacyjny Samorząd – 5%.

REKLAMA

Badanie zostało wykonane na losowej próbie 99 osób tuż po opuszczeniu przez nich lokalu wyborczego. Badanie przeprowadzono zarówno w miastach, jak i na terenach wiejskich powiatu koneckiego. Jak mógłby wyglądać podział mandatów w nowej radzie? Jeżeli wyniki przełożyłyby się na te oficjalne we wszystkich okręgach to: Nowy Powiat miałby 5 mandatów, Prawi i Solidarni – 4 lub 5 mandatów, PS TKN – 3 lub 4 mandaty, Ziemia Konecka – 3 mandaty, PSL 2 lub 3 mandaty, Nasz Powiat 1 lub 2 mandaty. Oczywiście rozdawanie mandatów na podstawie wyników sondażowych z przekroju całego powiatu nie jest wiarygodne – powyższy podział traktujemy wyłącznie teoretycznie. By mówić o realnym podziale mandatów musimy poznać wyniki komitetów w poszczególnych okręgach. 

Wyniki cząstkowe oraz oficjalne przez niedzielny wieczór oraz noc z niedzieli na poniedziałek będziemy przedstawiać w relacji na żywo – TUTAJ

REKLAMA

One thought on “Wyniki EXIT Poll. Wybory do Rady Powiatu Koneckiego [WIDEO]

  1. Pingback: Ponowne wybory do Rady Powiatu Koneckiego - wyniki | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *