REKLAMA

Wyruszyli do Matki Bożej Wychowawczyni [wideo, zdjęcia]

W sobotni poranek pątnicy z Końskich wyruszyli na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej. Tam odbędzie się uroczysta msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa Marka Solarczyka. 

REKLAMA

„Jak co roku ruszamy w pierwszą sobotę września do Czarnej i tam chcemy  Matce Bożej zawierzyć to wszystko co przed nami: rok szkolny, rok formacyjny, nasze rodziny, nasze parafie. To wszystko chcemy Matce Bożej oddać. Ja idę drugi raz, ale który raz pielgrzymka z Końskich wyrusza to trudno powiedzieć. Na pewno dzieje się to od bardzo dawna” – mówi nam ksiądz Michał Podsiadły, wikariusz w parafii św. Mikołaja w Końskich.

W pielgrzymce uczestniczą grupy z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Chrystusa Odkupiciela, ale i innych parafii z gminy Końskie. Oczywiście największa była ta organizowana przez wiernych przynależących do parafii św. Mikołaja. Zapisy nie były prowadzone, więc nie jest znana dokładna liczba osób, która wzięła udział w tym religijnym wydarzeniu. Można szacować, że na pątniczy szlak wyruszyło ponad 300 osób.

REKLAMA

W Czarnej, w tamtejszym sanktuarium zaplanowano mszę świętą z okazji 23. rocznic koronowania obrazu Matki Bożej. Przewodniczył będzie jej biskup radomski Marek Solarczyk.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *