REKLAMA

Wyścig Hubala w niedzielę wjedzie do naszego powiatu. Trwa pasjonująca rywalizacja!

Od czwartku trwa rywalizacja w prestiżowym kolarskim Wyścigu Hubala, który organizowany jest przez konecczanina Andrzeja Sypytkowskiego. Przypomnijmy, że tegoroczna edycja jest pod wieloma względami wyjątkowa!

REKLAMA

Zdjęcie ze startu II etapu Skarżysko-Kamienna – Kazimierza Wielka.

To już trzynasta edycja „Wyścigu Hubala” i jest ona rekordowa pod wieloma względami. Po pierwsze promocja – kryterium uliczne w Kielcach transmitowane były „na żywo” przez jedną z ogólnopolskich telewizji. Z wszystkich pozostałych etapów ta sama telewizja emituje kilkunastominutowe skróty w dobrym czasie antenowym. Wiele mediów informowało o wyścigu tuż przed nim, inne opisują codzienne zmagania kolarzy.

Tegoroczny wyścig składa się z: kryterium ulicznego w Kielcach – to prolog, etapu I Poświętne – Ostrowiec Świętokrzyski, etapu II Skarżysko-Kamienna – Kazimierza Wielka, etapu III – czasówka w Busku-Zdroju oraz finałowego etapu IV Radoszyce – Końskie. Rekordowy jest on także pod względem obsady. Na trasie mamy 25 ekip, 170 kolarzy pochodzących z prawie 30 krajów.

REKLAMA

W tej chwili trwa czasówka w Busku, wiemy natomiast, że poprzednie etapy padły łupem Szymona Sajnoka (CCC Polkowice), Kamila Zielińskiego (Team Hurom) oraz Lukasa Schlemmera (Felbermayr-Simplon). To ten ostatni kolarz pochodzenia austriackiego przed czasówką był na czele klasyfikacji generalnej.

W niedzielę o godzinie 9.45 peleton wystartuje z Radoszyc. Przejedzie przez gminy: Radoszyce, Smyków, Stąporków by dotrzeć do Końskich. Pętle zawodnicy powtórzą dwukrotnie. Około godziny 14.00 w Końskich przy Pomniku Hubala przewidziana jest meta. Na trasie wyścigu należy spodziewać się chwilowych utrudnień ruchu.

Zdjęcia (foto organizatora):

REKLAMA

2 thoughts on “Wyścig Hubala w niedzielę wjedzie do naszego powiatu. Trwa pasjonująca rywalizacja!

  1. […] Relacja wideo wkrótce.  O poprzednich etapach pisaliśmy TUTAJ.  […]

  2. […] O poprzednich etapach pisaliśmy TUTAJ.  […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *