REKLAMA

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków przemknął przez Konecczyznę [wideo, zdjęcia]

Przez gminę Stąporków oraz gminę Końskie w czwartek przejechał prestiżowy już 30 kolarski Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Lotny finisz w Końskich wygrał młody kolarz Adam Kuś. Etapowe zwycięstwo na finiszu w Radomiu zgarnął Norman Vahtra. Na kolarzy w Końskich oraz Stąporkowie czekała spora grupa kibiców. 

REKLAMA

W Końskich na lotnym finiszu, który usytuowano przy ulicy 16 Stycznia na peleton czekał między innymi burmistrz Końskich Krzysztof Obratański i szef naszego Wyścigu Hubala, olimpijczyk i konecczanin Andrzej Sypytkowski. Na całej trasie ustawiały się zaś mniejsze i większe grupki fanów.

Peleton wystartował z Kielc, a do naszego powiatu wjechał przez miejscowość Gustawów w gminie Stąporków około godziny 15:30, następnie pojawił się w: Krasnej, Komorowie, Adamku, Modrzewinie, Błotnicy (premia górska), Czarnieckiej Górze, Czarnej, Janowie, Wąsoszy, Końskich (lotny finisz), Czerwonym Moście, Pomykowie, Pile, Koziej Woli, Grzybowie, Stąporkowie, Wąglowie oraz w Niekłaniu Małym i Niekłaniu Wielkim. Dalej kolarze pomknęli w kierunku Szydłowca by finiszować w Radomiu.

REKLAMA

Na lotny finisz w Końskich przyjechała trzyosobowa ucieczka, a premię zgarnął Adam Kuś (Team Hurom). Cały etap zwyciężył Norman Vahtra z Cycling Tartu.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

One thought on “Wyścig Solidarności i Olimpijczyków przemknął przez Konecczyznę [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *