REKLAMA

Wyśpiewali sobie nagrody po angielsku [wideo, zdjęcia]

Za nami XII Powiatowy Przegląd Piosenki Anglojęzycznej. Dokładnie 24 uczestników reprezentujących szkoły podstawowe i ponadpodstawowe powiatu koneckiego zaprezentowało swoje umiejętności wokalne i językowe. W kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych zwyciężyła Natalia Zielińska reprezentująca Szkołę Podstawową w Rudzie Malenieckiej, a w kategorii szkół średnich Patrycja Dukat z I LO. 

REKLAMA

Przegląd po raz pierwszy zagościł w murach I LO, ponieważ wcześniej odbywał się on w Klubie Osiedlowym KAESEMEK. Jego organizatorkami od wielu lat są Małgorzata Boś – anglistka ze „Starego Ogólniaka” oraz Agnieszka Dorobek – bibliotekarka w tej placówce.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Natalia Zielińska ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej, drugie miejsce zajęła Jadwiga Kołodziej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich, a trzecie Katarzyna Cuper z Zespołu Placówek Oświatowych w Rogowie. Wyróżnienia otrzymali: Jagoda Brzózka, Emilia Mazur, Zofia Sipika, Aleksandra Bury i Gabriela Szcześniak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich, Maja Kos – Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli, Patrycja Bryk ze Zespołu Placówek Oświatowych w Rogowie, Alicja Burbeluk i Patrycja Pszczółka ze Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Gowarczowie. Tutaj o zajętych miejscach decydowało jury w składzie: Michał Augustyniak, Agnieszka Dorobek, Piotr Frąc, Mikołaj Gałązka.

REKLAMA

Uczniowie szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi, którzy brali udział w przeglądzie razem z organizatorami.

W kategorii szkół ponadpodstawowych jury stanowili: Agnieszka Dorobek, Michał Augustyniak i Justyna Kołodziej, a zwyciężyła uczennica I LO w Końskich Patrycja Dukat, która zaśpiewała „ I can’t make you love me”. II miejsce zdobyła Julia Pałgan z I LO („ The power of love”), a trzecie duet ze Starego: Wiktoria i Paulina Karbownik („Sorry”). Jury wyróżniło także Alicję Woldańską (I LO). Statuetki i dyplomy wręczył nagrodzonym uczniom reprezentujący Starostwo Powiatowe, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Krzysztof Stachera. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, ich opiekunom, wspaniałej publiczności I LO oraz Staroście Koneckiemu za patronat honorowy i ufundowanie nagród.

W materiale wideo możecie Państwo zobaczyć fragmenty prezentowanych utworów.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *