REKLAMA

Wysprzątali rzekę Czarną w gminie Stąporków [zdjęcia, AKTUALIZACJA]

Operacja Czysta Rzeka 2021 to największa ogólnopolska akcja sprzątania rzek oraz ich okolic. Działa w oparciu o Sztaby Lokalne, które zgłaszają się do akcji na zasadach wolontariatu. W naszym powiecie taki sztab powstał między innymi w gminie Stąporków, gdzie sprzątano rzekę Czarną. Ogólnopolski finał akcji miał miejsce w sobotę. 

REKLAMA

W minioną sobotę 3076 wolontariuszy wzięło udział w 202 akcjach sprzątania w całej Polsce. Wielkie porządki odbyły się także przy rzece Czarna, a organizatorem ich było sołectwo Czarniecka Góra z sołtysem Jakubem Dajczerem na czele –„Serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom biorącym udział w akcji” – mówi lokalny działacz.

REKLAMA

Czarną w gminie Stąporków sprzątało kilkanaście osób, a efekty widać na poniższych zdjęciach. Uzbierano wiele worków śmieci z tego co znaleziono w samej rzece oraz na jej brzegach. Oprócz folii, papierów, czy puszek wolontariusze odnajdywali też większe gabaryty – np. starego typu telewizor.

W całym kraju była to już trzecia edycja akcji „Operacja Czysta Rzeka”, a jej organizatorzy zapowiadają już działania także w przyszłych latach.

Jak informują nas organizatorzy akcji „Operacja Czysta Rzeka” w Czarnieckiej Górze odbioru śmieci dokonali nie przedstawiciele gminy Stąporków, a osoby prywatne: Tomasz Kurcbart i Krzysztof Lisowski.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Wysprzątali rzekę Czarną w gminie Stąporków [zdjęcia, AKTUALIZACJA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *