REKLAMA

Wystawa o Senacie do oglądania w Bibliotece Pedagogicznej w Końskich [zdjęcia]

Do 12 kwietnia w Końskich będzie można oglądać wystawę pt. „Senat wczoraj i dziś – w 100 rocznicę pierwszego posiedzenia Senatu II RP”. Jest ona dostępna dla odwiedzających w filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Końskich, na ulicy Zamkowej 5. 

REKLAMA

Wernisaż wystawy miał miejsce w ostatni poniedziałek, a na jej otwarcie przybyli przedstawiciele rządu i samorządu: senator Jacek Włosowicz, starosta konecki Grzegorz Piec, burmistrz Końskich Krzysztof Obratański oraz członek zarządu powiatu Dariusz Banasik. Obecni byli także przedstawiciele biblioteki – kierownik Filii Pedagogicznej Biblioteki w Końskich Elżbieta Fitas oraz dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Sylwester Kasprzyk.

REKLAMA

Wystawa została zorganizowana z okazji przypadającej w tym roku rocznicy 100-lecia pierwszego posiedzenia Senatu II Rzeczypospolitej. Za jej stworzenie odpowiadała Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach we współpracy z przedstawicielami Senatu RP. W Końskich specjalne plansze będzie można oglądać do 12 kwietnia. Wstęp wolny.

Zdjęcia (Jacek Włosowicz):

REKLAMA

6 thoughts on “Wystawa o Senacie do oglądania w Bibliotece Pedagogicznej w Końskich [zdjęcia]

 1. A czy posprzątali przyległe ulice?
  Wstyd kogokolwiek zapraszać bo wokół remontu jest pełno brudu. Piach, zwir na ulicy. Toż to wstyd pokazywać wystawe gdy na zewnątrz biblioteki taki bajzel.

 2. To najlepiej wychodzi Obratanskiemu. Chodzenie po wystawach, składani wiązanek, zapalanie zniczy…

 3. Te wszystkie wystawy, bale i imprezy każdy widzi.
  To o czym się głośno i oficjalnie nie mówi to ile i jakie powstały miejsca pracy w tym mieście? Jakieś konkretne wiarygodne dane? Ile osób wyjechało z tego miasta i dlaczego?
  Ilu prywatnych przedsiębiorców straciło dochody i miejsca pracy w związku z remontem miasta?
  W jaki sposób odpowiada się na potrzeby młodych osób w Końskich?
  itd..itd.. pytań można mnożyć.

 4. w dzisiejszych czasach to co najmniej nietaktowne(i kogo to naprawdę interesuje) – mamy dużo ważniejsze sprawy.
  ale lepiej robić sobie zdjęcia i pokazywać się w TKN (nie wiem czy to nie staje się tubą lokalnych władz)
  reszta- tj. remont pięknego niegdyś skwerku, park,dziurawe ulice w zarządzie gminy ( np. 200m Górnej) itp.; nie piszę o lobbowaniu o obwodnicę – co być może postawiłoby trochę Końskie na nogi – to nie istotne – lepiej otwierać wystawy

 5. Ilu mieszkańców Końskie liczyły np 30 lub 40 lat temu a ile liczą obecnie i dlaczego ? No proszę bardzo , to jest ważna sprawa i kluczowa dla obywateli …

  • Zwariowany Dudu 31 marca 2022 at 12:18 - Reply

   Zasiłki i 500+ nie dało efektu, miały wspomóc a efekt jest odwrotny. Takie rządy pisowskie co zrobić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *