REKLAMA

Wystawa obrazów Łukasza Milaka-Kalinowskiego w Opocznie [wideo, zdjęcia]

 W piątek w Miejskim Domu Kultury w Opocznie miał miejsce wernisaż debiutanckiej wystawy obrazów Łukasza Milaka-Kalinowskiego. Jest to strażak z Końskich, który w wolnym czasie para się malarstwem. Wystawione obrazy tworzone były w latach 2013-2022.

REKLAMA

„Uczta Wyobraźni” to wydarzenie, dzięki któremu 38-latek oficjalnie zaistniał w artystycznym świecie. Sztuką interesuje się odkąd pamięta. Malarz opowiedział nam, skąd czerpie inspiracje do tworzenia, a także w jakim stylu maluje:

– „Przede wszystkim z własnej wyobraźni. Mam ulubionych malarzy – Caravaggio, Beksińskiego, Hansa Rudolfa Gigera. Niemniej jednak staram się być oryginalny i przede wszystkim malować to co czuję, to co moja wyobraźnia mi podpowiada […] Ostatnie obrazy maluję w stylu, ja to nazywam, relief malarski, czyli przedstawienie płaskorzeźby na podobraziu. Staram się pokazać przede wszystkim podstawowe emocje – ból, żal, ale także te pozytywne – miłość, wierność”

REKLAMA

Artysta ma w swoim dorobku także monumenty takie jak Świątynia Żarnowska – Kościół św. Mikołaja, czy stare zabytki, które już nie istnieją. Styl jego obrazów jest wyjątkowy i nietypowy.

Na wydarzeniu pojawiło się wielu amatorów sztuki malarskiej. Wernisaż rozpoczął występ muzyczny Marcina Wróbla, znanego koneckiego muzyka. Goście poza podziwianiem imponujących obrazów mogli też wysłuchać krótkiej części poetyckiej, a następnie bloku, w którym artysta odpowiadał na pytania, które mógł zadać każdy uczestnik imprezy.

Wystawę możecie Państwo oglądać przez cały marzec w Miejskim Domu Kultury w Opocznie przy ul. Biernackiego 4. Natomiast informacje o malarzu oraz jego dzieła możecie znaleźć na jego stronie internetowej panilustrator.art.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Wystawa obrazów Łukasza Milaka-Kalinowskiego w Opocznie [wideo, zdjęcia]

  1. Jestem pod ogromnym wrażeniem relacji. Bardzo mi miło, że nasz opiniotwórczy TKN zainteresował się wydarzeniem spoza powiatu koneckiego. Łączenie świętokrzyskiej i łódzkiej wrażliwości może być wyzwaniem i ciekawym doświadczeniem. Pozdrawiam

  2. […] Konecczanin malarstwem zajmuje się od dzieciństwa. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi i wielokrotnie już wystawiał swoje prace w różnych placówkach kultury. Dwa lata temu mogliśmy oglądać jego dzieła w Opocznie, relację z tego wydarzenia możecie obejrzeć TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *