REKLAMA

Wystawa w bibliotece rozpoczęła Dni Końskich 2023! [wideo, zdjęcia]

W piątek w ramach Dni Końskich w Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „Świętokrzyskie krajobrazy. Architektura. Busko-Zdrój”. Licznie przybyli goście, z zaciekawieniem przyglądali się zebranym dziełom. Prace będzie można oglądać do początku grudnia.

REKLAMA

Artyści tworzyli swoje dzieła w Busku-Zdroju, a temat przewodni stanowiła architektura oraz krajobrazy świętokrzyskiego uzdrowiska.

REKLAMA

„Prace malarskie i fotograficzne unaocznione na wystawie, obok wartości kulturowych, prezentują różnorodną stylistykę, techniki wykonania, rozwiązania formalne, ale także ekspresję i charakter artystów. Wystawa ujawnia indywidualności twórcze artystów, zwraca uwagę na relacje pomiędzy poszczególnymi twórczymi koncepcjami. Prace poplenerowe budują dialog między twórcami, między twórcami a widzami, między obrazami a widzami” – pisze w książce wydanej specjalnie na uczczenie tej wystawy Waldemar Kozub.

Wystawa ta jest „wędrująca”, gdyż jeździ po całym województwie, odwiedziła już Busko- Zdrój, Kielce, Sandomierz i na końcu Końskie. Będzie ona dostępna dla odwiedzających do początku grudnia.

-„Świętokrzyskie krajobrazy jest to cykl wystaw, który realizujemy w ramach polskiego stowarzyszenia edukacji plastycznej, obejmuje swoim zasięgiem województwo świętokrzyskie, jak sama nazwa o tym mówi, uczestniczą w naszych spotkaniach artyści, plastycy, fotograficy, jak już z nazwy wynika głównie są to plastycy. Na wystawie pokazujemy prace, które są wykonane w różnych technikach wizualnych” – mówi artysta Wiesław Turno.

O piątkowym wernisażu wypowiadał się też dyrektor koneckiej biblioteki Dariusz Kowalczyk – „Staramy się jako biblioteka publiczna miasta i gminy w Końskich, żeby każde koneckie święto samorządowe Dni Końskich rozpoczynało się naszą wystawą, staramy się też prezentować miejscowych twórców […] Tym razem udało się połowicznie bo prezentujemy efekty pleneru, w tym plenerze brali udział też tacy koneccy twórcy jak: Wiesław Turno, Zofia Turno, Justyna Soja- Sadowska. Cieszymy się, że reprezentowali środowisko artystyczne z Końskich, natomiast sam plener odbył się w Busku Zdroju”.

Warto wspomnieć, że na tym spotkaniu gościli: burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, jego zastępcy Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, dyrektor Domu Kultury w Końskich Piotr Salata, radni gminy oraz dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy Końskie.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Wystawa w bibliotece rozpoczęła Dni Końskich 2023! [wideo, zdjęcia]

  1. […] zaprezentowano wystawę poplenerową „Świętokrzyskie krajobrazy. Architektura. Busko-Zdrój” [link]. Zwieńczeniem dnia była zaś gala, podczas której wręczono „Koneckie […]

  2. […] wernisażem wystawy poplenerowej „Świętokrzyskie krajobrazy. Architektura. Busko-Zdrój” [RELACJA 1], a  tuż po niej w restauracji Leliwa odbyła się gala, podczas której wręczono „Koneckie […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *