REKLAMA

Wysypisko przy cmentarzu w Fałkowie. Kto za nie odpowiada? [zdjęcia]

Kilka dni temu przez jednego z czytelników naszego portalu zostaliśmy poinformowani o zalegającej górze śmieci przy cmentarzu parafialnym w Fałkowie. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z przedstawicielem parafii oraz Urzędem Gminy. 

REKLAMA

Śmietnik pod cmentarzem w Fałkowie. Zdjęcie nadesłane przez jednego z czytelników.

„To co w ostatnim czasie wprowadziło mnie w zdumienie to dwie hałdy śmieci pochodzących z grobów, czyli wypalone znicze, stare wieńce itd, które z racji wypełnienia po brzegi pojemników, są wysypywane obok. Problem o tyle duży że owych śmieci jest już tak dużo że niedługo „wejdą” tylną furtką na cmentarz. Widok godny politowania, i świadectwo że brak gospodarza.” – napisał do nas pan Dariusz, mieszakniec gminy Fałków.

O zalegające podobno od tygodni sterty śmieci chcąc ustalić ich właściciela zapytaliśmy gminnych urzędników z Fałkowa. –„Problem jest nam znany, ale gmina Fałków nie ma na to większego wpływu. Firma, która wygrała przetarg i zajmuje się wywozem śmieci z terenu gminy nie jest zobowiązana do sprzątania terenu kościelnego, czy cmentarza. Wynika to z tego, że parafia wcześniej podpisała wieloletnią umowę z inną prywatną firmą na odbiór odpadów. My jako gmina niestety nie możemy nic z tym faktem zrobić.” – informuje nas Paweł Pękala z Urzędu Gminy w Fałkowie, a Dorota Anioł bezpośrednio zajmująca się ochroną środowiska w tej gminie dodaje.  –„Urząd Gminy upominał parafię, ponieważ my jesteśmy zobligowani do przestrzegania ustaw dotyczących zachowania porządku. Po takich upomnieniach sytuacja najczęściej się na jakiś czas upokajała, teren był sprzątany, ale taki stan niestety nie trwał długo.” – tłumaczy Dorota Anioł z Urzędu Gminy w Fałkowie.

REKLAMA

Ze śmieciowym problemem zwróciliśmy się zatem do Parafii Świętej Trójcy w Fałkowie. Po wielu dniach w końcu udało nam się dodzwonić do kancelarii parafialnej w celu porozmawiania z proboszczem ks. Andrzejem Gawrysiem. Nasza rozmowa wyglądała w następujący sposób:

tkn24.pl: Szczęść Boże. Czy można rozmawiać z ks. Andrzejem Gawrysiem?
przedstawiciel parafii: A w jakiej sprawie?
tkn24.pl: Dzwonię z redakcji tkn24.pl, chcemy zapytać o hałdy śmieci zalegające przed cmentarzem. Mieszkańcy skarżą się na ten problem.
przedstawiciel parafii: Nie udzielam informacji. Ja tę sprawę sam załatwię. Pozostawiam to bez komentarza. (rozmówca rozłączył się).

Miejmy nadzieję, że stwierdzenie dotyczące „załatwienia sprawy” zostanie wcielone w życie.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Wysypisko przy cmentarzu w Fałkowie. Kto za nie odpowiada? [zdjęcia]

  1. Pingback: Fałków: Śmietnik przy cmentarzu uprzątnięty | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *