Wzorowe rozpoczęcie rundy! Pewna wygrana Neptuna!

To nie był łatwy mecz, ale ostatecznie Neptun Końskie przywozi trzy punkty z Koprzywnicy, gdzie w sobotnie popołudnie mierzył się z Klimontowianką Klimontów w ramach inauguracyjnej kolejki Świętokrzyskiej Hummel IV Ligi.

Zawodnicy trenera Arkadiusza Bilskiego przystąpili do pierwszego meczu rundy wiosennej z 22 punktami na koncie, zajmując 10 miejsce w tabeli. Ich rywale byli na 8 pozycji mając o cztery oczka więcej. Jednak na boisku to żółto-niebiescy byli lepsi. Spotkanie było wyrównane, ale już w 10 minucie to Neptun objął prowadzenie po samobójczym trafieniu jednego z rywali. Jeszcze w pierwszej połowie mogło być 1:1, ale rzut karny w znakomitym stylu obronił Łukasz Herda.

Druga odsłona to zdecydowana przewaga gości, dwa gole Kevina Castillo i zwycięstwo Neptuna 1:3. Za tydzień (w niedzielę 12 marca o godzinie 14:00) konecczanie na stadionie przy ulicy Sportowej podejmą lidera rozgrywek – Star Starachowice.

Klimontowianka Klimontów – Neptun Końskie 1:3 (0:1)
Gole: samobójczy, Kevin Castillo – 2
Neptun: Herda, Maciejewski, Piotrowski, Wojna, Grudnik, Kwiecień, Wasik, Markowicz, Banasik, Castillo, Blach.