REKLAMA

XVI Cross Maraton z jubileuszem Wojtka Paska [wideo, zdjęcia]

Blisko 230 osób pojawiło się na starcie XVI Cross Maratonu „Przez Piekło do Nieba”. To impreza cykliczna organizowana przez Konecki Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Jej inicjatorem był prezes naszego PTTK-u Wojciech Pasek, który w sobotę obchodził też swój jubileusz – 50 lat startów i aktywności społecznej. 

REKLAMA

„Wśród uczestników jest 130 półmaratończyków oraz 100 osób, które zgłosiło się na pełny dystans maratoński. Biegamy przez Piekło do Nieba na pętli 7 kilometrowej – to jest sześć pętli dla pełnego maratonu. Piękna, romantyczna trasa duktami leśnymi” – tłumaczy nam Wojciech Pasek, organizator imprezy.

Sam Wojciech Pasek z uwagi na niedawno przebyty COVID-19 i osłabienie organizmu tym razem stanął na starcie półmaratonu. W związku ze swoim jubileuszem 50-lecia startów organizator imprezy żałował, że nie może dopisać kolejnego maratonu do swojej kolekcji, ale jak nam mówił – na dziś nie był gotowy do przebycia ponad 42 kilometrów.

REKLAMA

Zanim poszczególne grupy – najpierw maratończyków, a później półmaratończyków wyruszyły na trasę to wszyscy mogli posilić się i wzmocnić korzystając z gościny sołtys Nieba Elżbiety Szejny-Kulety. Na jej posesji zaplanowano też finał maratonu.

Cała miejscowość rozbudziła się w sobotni poranek. By pokonać maratońską trasę 42 kilometrów 195 metrów oraz półmaratońską 21 kilometrów i około 100 m do Nieba w gminie Końskie przybyli zapaleńcy z całej Polski –„Bywali tutaj uczestnicy z Czech, Węgier, Słowacji, ale niestety obawiają się, że będą musieli kwarantanne przechodzić i boją się przyjechać do Polski. Dziś uczestników mamy dosłownie z całej Polski, bo są i koledzy z Krosna, z Poznania, Warszawy, z przeróżnych miejsc w kraju” – mówi nam Pasek.

Cross Maraton ma już 16. letnią tradycję, a jego trasa na przestrzeni tego okresu nieco wyewoluowała –„Zaczęło się spontanicznie od mojego setnego maratonu. To miała być taka jednorazowa impreza, ale wyszło bardzo fajnie i uczestnicy nie pozwolili mi by nie kontynuować jej. Przez kolejnych 14 lat biegaliśmy ze startem w Sielpi na pętli 14 kilometrowej, ale również przez Piekło do Nieba. Z racji trudnej, epidemicznej sytuacji w ubiegłym roku postanowiliśmy zorganizować start i metę w Niebie” – opowiada prezes PTTK Końskie.

Pierwsi maratończycy, którzy już o godzinie 8:00 wystartowali podczas przedstartu na metę zaczęli docierać między godziną 10:30 a 11:00. O godzinie 14:00 zaplanowano oficjalne zakończenie maratonu z rozdaniem medali i rozlosowaniem upominków.

A już 19 czerwca PTTK Końskie zaprasza na XXIX Konecki Maraton Pieszy, który wystartuje z Sielpi. Informację o zapisach, podobnie jak i wyniki dzisiejszego maratonu znajdziecie na stronie www.pttkonskie.pl.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “XVI Cross Maraton z jubileuszem Wojtka Paska [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Bonusy w postaci darmowych spinów: co to jest i jak je uzyskać? | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *