REKLAMA

XVII Zaduszki Jazzowe pokażemy na żywo. Zaprasza Piotr Salata

Już w niedzielę od godziny 17:00 we współpracy z Miejsko-Gminnym Domem Kultury z Końskich zaprezentujemy Państwu XVII Zaduszki Jazzowe. Transmisję koncertu znajdziecie na www.tkn24.pl, na naszym fanpage oraz na fanpage koneckiego Domu Kultury. Zagra młoda, ale niezwykle zdolna grupa – Kuba Kowalski Quartet. Na to wydarzenie zaprasza szef jednostki kultury Piotr Salata. 

REKLAMA

„Chciałbym Państwa z prawdziwą przyjemnością zaprosić na XVII Zaduszki Jazzowe. Koncert ten odbędzie się 15 listopada o godzinie 17:00 w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich. Niestety na ten koncert nie będziemy mogli zaprosić publiczności. Jak Państwo wiecie trudne czasy wymagają od nas by tego typu wydarzenia przeprowadzać bez udziału publiczności. Tak będzie i tym razem. Będzie to koncert online, ale będzie on na żywo. 15 listopada o 17:00 zapraszam Państwa do swoich komputerów i do bycia razem z nami. Będzie fantastyczny zespół. To kwartet Kuby Kowalskiego, a to młode wilki polskiego jazzu. Naprawdę będzie co słuchać. Bądźcie z nami” – zachęca Piotr Salata, dyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich.

Wiemy już, że w do Końskich na XVII Zaduszki Jazzowe przyjedzie grupa „Kuba Kowalski Quartet”. To formacja jazzowa, która powstała jesienią 2017 roku. Grupę tworzą młodzi, lecz niezwykle zdolni, pełni energii muzycy – laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, a przede wszystkim studenci najlepszych uczelni muzycznych w Polsce, gdzie kształcą się pod okiem wybitnych pedagogów takich jak np. Włodzimierz Pawlik – laureat nagrody Grammy.

REKLAMA

W swoim repertuarze, oprócz własnych kompozycji, chętnie sięgają również do światowych standardów muzyki jazzowej i rozrywkowej takich twórców jak np. Miles Davis czy Charlie Parker. Utwory te w nowych, jazzowych aranżacjach, wykonane przez młodych, pełnych energii artystów sprawią, że koncert tej formacji pozostanie w Państwa pamięci na długo!
Zespół tworzą:
Kuba Kowalski – trąbka, flugelhorn
Anna Pawłowska – kontrabas, gitara basowa
Przemysław Stefańczyk – fortepian
Tomasz Dąbrowski – perkusja
gościnnie: Mikołaj Tarczyński – gitara

Zaduszki Jazzowe, czyli Markowe Granie to koncert, który przez wiele lat organizowany był w Klubie Osiedlowym KAESEMEK. Wraz z przejściem z tamtej jednostki kultury do MGDK Końskie dyrektora Piotra Salaty przeniesiono i miejsce organizowania Zaduszek Jazzowych. Jak nazwa wskazuje koncert poświęcony jest zmarłemu przedwcześnie, 17 lat temu, znanemu koneckiemu muzykowi Markowi Cieślakowi.

Zaduszki Jazzowe na żywo – obejrzycie je na www.tkn24.pl już w niedzielę od godziny 17:00. 

Piotr Salata o Zaduszkach Jezzowych

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *