REKLAMA

XXII Konecki Rajd Rowerowy – zaproszenie wideo

To impreza, którą znają cykliści nie tylko z Końskich i okolic. Na rowerowy rajd startujący na ziemi koneckiej przyjeżdżają osoby niemal z całej Polski. Tym razem rajd otwiera się na całe rodziny!

REKLAMA

Uczestnicy do wyboru mają cztery trasy. Najdłuższa z nich mierzy aż 185 km, najkrótsza zwana familijną tylko 35 km. Fani rowerów, którzy wybiorą 35. kilometrową pętlę pojadą między innymi przez Sielpię, Gatniki, Końskie i Wąsosz. Ci, którzy zechcą zmierzyć się z najdłuższą trasą dotrą aż do Jędrzejowa i Pińczowa, a także będą mieli okazję zwiedzić Podzamcze w Chęcinach. Te 185. kilometrów to i tak lekka wersja najdłuższej trasy. Wojciech Pasek, organizator imprezy opowiedział nam, że kiedyś podczas Koneckiego Rajdu Rowerowego taki dystans uznawany był za krótki. Z szefem PTTK-u w regionie porozmawialiśmy o tym istniejącym już wiele lat wydarzeniu.

„Dla tych najwytrwalszych mamy trasę 185 km, później jest trasa długodystansowa na 135 km, później 75 km i w końcu 35 km dla rodzin. Kiedyś ta długodystansowa trasa 185 km była trasą rekreacyjną a pokonywaliśmy nawet 300 km ale z wiekiem schodzimy powoli na ziemię. Generalnie ten rajd nie jest tylko dla wyczynowców. Chcemy zadbać o to by ludzie na trasie czuli naprawdę rodzinną atmosferę. Kto chce jechać cały dzień spieszyć się od punktu do punktu t i sprawdzić swoją wytrzymałość ten pojedzie trasą najdłuższą. Ja na przykład jadę 75-tką, która prowadzi po samej konecczyźnie, bo chce na spokojnie po raz kolejny pozwiedzać nasze charakterystyczne miejsca i zabytki.” – mówi Wojciech Pasek. Więcej ciekawych informacji i historii znajdą Państwo w materiale wideo.

REKLAMA

XXII edycja Koneckiego Rajdu Rowerowego odbędzie się w sobotę  5. września w godzinach 10-21. Uroczyste zakończenie będzie miało miejsce dzień później ok. godz. 10:30. Cały czas można zgłaszać chęć wzięcia udziału w tej imprezie (szczegóły na www.pttkkonskie.pl).

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *