REKLAMA

XXII Zimowy Marsz ze znakomitą frekwencją! [wideo, zdjęcia]

Sporo ponad 200 osób wyruszyło spod budynku nowego Centrum Kultury w Końskich w sobotni poranek na trasę XXII Marszu Zimowego na 25 kilometrów po Konecczyźnie. To frekwencyjny sukces organizatorów, czyli koneckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Marsz przybrał formę indywidualnej wędrówki w maksymalnie pięcioosobowych grupach, z zachowaniem dystansu oraz przestrzeganiem wszelkich obowiązujących reguł sanitarnych. 

REKLAMA

-„Chcieliśmy wyrwać turystów z pieleszy domowych i zaprosić na tradycyjny spacer, przeprowadzany na ziemi koneckiej już po raz 22-gi. Dzisiaj to Marsz na 25 kilometrów zimowy. Ku naszemu zaskoczeniu z tego zaproszenia skorzystało aż 250 osób. Tyle jest zgłoszonych uczestników, trwa weryfikacja” – mówił nam na starcie Wojciech Pasek, prezes PTTK Końskie.

Trasa wynosiła 25 kilometrów –„Wychodzimy z Końskich i kierujemy się przez Koczwarę, Piłę, na Starą Kuźnicę aż do Baczyny, a później leśna wytyczona trasa i powrót do Końskich pod szkołę. Uczestnicy otrzymują tradycyjne znaczki przy wyjściu, certyfikaty uczestnictwa. W tym roku wyjątkowo nagradzamy tych, którzy pokonają cały dystans okolicznościowymi medalami. Nie ma elementów wspólnego otwarcia, startu, zdjęcia, które byłoby na pamiątkę. Nie częstujemy ludzi przy ognisku. To przez koronawirus” – dodaje prezes Pasek.

REKLAMA

Uczestnicy przybyli z powiatu koneckiego, ale i całego województwa świętokrzyskiego. Byli piechurzy ze Skarżyska, Kielc, Buska. Dotarli także fani turystyki pieszej z województwa łódzkiego. Można więc powiedzieć, że rajd miał charakter ponad regionalny. Konecki zimowy marsz rozpoczyna cykl imprez turystycznych województwa świętokrzyskiego, podczas których można zapewnić sobie tytuł Superpiechura Świętokrzyskiego.

Kolejną imprezą turystyczną w Końskich będzie słynny Rajd Bab, organizowany od wielu lat z okazji Dnia Kobiet. Zapisy już ruszają, a rajd będzie miał miejsce w pierwszy weekend marca.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *