REKLAMA

XXV Konecki Maraton Pieszy przeszedł do historii! [zdjęcia]

To była 25. jubileuszowa edycja Koneckiego Maratonu Pieszego na 25 km. W sobotę w rajdzie oraz w niedzielę w jego podsumowaniu wzięło udział mnóstwo piechurów. 

REKLAMA

Tegoroczną edycję zaszczyciło swoją obecnością ponad 140 uczestników na trasie, z tego 13 osób pokonało 25 i więcej kilometrów, zaś pozostali szczęśliwie dotarli do mety po przejściu dokładnie 51 km. Trasa była wyjątkowa, bo od początku do końca wytyczona specjalnie na tą edycję maratonu, w taki sposób, aby pokazać uczestnikom takie fragmenty okolic Końskich i Sielpi, których jeszcze nie widzieli. Wyznakowana była kropkami przez Zbigniewa Gontka i nie pokrywała się z żadnym z istniejących szlaków turystycznych. Biegła z Sielpi przez Sokołów, Przybyszowy, Bedlno, Kopaniny, Trzemoszną do Modliszewic i dalej przez Gawroniec, Końskie, Piłę, Górny Młyn do Nieba i Sielpi.

REKLAMA

Jak co roku dopisali przyjezdni z najróżniejszych zakątków Polski: Kleosina, Olsztyna, Wrocławia, Tarnowa, Olkusza, Leżajska, Tarnobrzegu, a także sympatycy ze Skarżyska-Kamiennej, Kielc, Opoczna, Łodzi, Warszawy, Starachowic. Cieszy bardzo fakt udział dużej liczby debiutantów, a także Konecczan, którzy rozpoczynali swe wędrówki kilka lat temu świętując 30-lecie Klubu Turystyki Aktywnej PASAT na wycieczkach i świętokrzyskich szlakach turystycznych.

Wśród uczestników z terenu powiatu koneckiego wędrowali: Ireneusz Biskupski, Tomasz Brzózka, Ada Dębowska, Ewa Dybaś, Zbigniew Gontek, Mirosław Gryglicki, Barbara Kołodziejczyk, Katarzyna Laskowska, Anna Męcina, Alicja Mróz, Wojciech Pasek, Katarzyna Pawłowska, Katarzyna Skrzyńska-Goszcz, Magdalena Weber, Krzysztof Wiatr, Paweł Wilk, Włodzimierz Wojciechowski, Robert Żądło, Lidia Sztandera, Katarzyna Suchenia, Wojciech Ziółkowski, Katarzyna Bednarczyk-Stępień, Zbigniew Pejas, Tomasz Maciejczykm i Robert Frączyk.

„Jak zwykle rozpoczęliśmy od startu z Sielpi, z Ośrodka Wypoczynkowego Bartek, który stanowił dla nas bazę maratonu. Po przyjściu na metę każdy z uczestników otrzymywał słodki poczęstunek, wieczorem zaś zapłonęło ognisko z pieczeniem kiełbasek. W niedzielę na pożywne śniadanie zajadaliśmy pyszną grochówkę, po której rozpoczęło się uroczyste zakończenie połączone z wręczeniem medali, dyplomów oraz losowaniem upominków.” – opowiedział nam Wojciech Pasek, prezes PTTK Końskie.

W tym roku wręczono 3 odznaki turystyczne Turysta Ziemi Koneckiej:
– w stopniu złotym – otrzymali je Paweł Wilk i jego żona Beata Wilk. Razem zaczynali przygodę z odznakami w latach 90-tych XX w.
– w stopniu srebrnym odznakę odebrał pan Artur Starzycki z Warszawy.

Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc i zaangażowanie: Zbigniewa Gontka, Lucyny Jakubowskiej, Jolanty Weber, Magdaleny Weber, Pawła Wilka, Wojciecha Ziółkowskiego oraz Izabeli Sitarz z rodziną. Zakończenie poprowadził Wojciech Pasek, a medale wręczali przedstawiciele władz: Krzysztof Jasiński – zastępca burmistrza Końskich i Krzysztof Stachera – naczelnik Starostwa Powiatowego.

Źródło informacji i zdjęcia: PTTK Końskie

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *