REKLAMA

XXV Konecki Rajd Rowerowy z rekordem frekwencji! [wideo, zdjęcia]

Dzieci, seniorzy i całe rodziny mogliśmy spotkać na trasach rowerowych powiatu koneckiego w sobotę. Aż 213 osób wystartowało w XXV Koneckim Rajdzie Rowerowym, który zorganizował konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. 

REKLAMA

„Dzisiaj zarejestrowaliśmy 213 osób na trzech dystansach, które się tutaj odbywają. Najdłuższy z nich liczy 180 kilometrów, krótszy 145 i najkrótszy 75 km cieszył się największą popularnością. Jak to się ma do poprzednich edycji? Rekordowo! Zamykaliśmy się dotychczas maksymalnie w liczbie 150, 160, 180 uczestnikach, a 200 jeszcze nie pokonaliśmy. Dzisiaj tak! Jak zawsze mamy dużo osób przyjezdnych. Są duże grupy z Włocławka, Milanówka, Szydłowca, Przysuchy, Przedborza, Skarżyska-Kamiennej, Ostrowca Świętokrzyskiego. Są liczne, liczne reprezentacje różnych miast.” – opowiada Magda Weber z PTTK Końskie.

Aż 130 osób wybrało trasę 75 kilometrową prowadzącą z Sielpi do Radoszyc, a dalej w kierunku Bedlna, Sierosławic, Kornicy, Piły, Nieba i ponownie do Sielpi. Dwie dłuższe były dla bardziej wytrwałych i prowadziły nie tylko przez Ziemię Konecką, ale i Włoszczowską. W rajdzie brały udział całe rodziny – od najmłodszych do seniorów. Niektórzy na trasie spędzili nawet swoje urodziny! Mowa tu o Marianie Jankowskim, przewodniczącym Rady Miasta i Gminy Radoszyce, który w sobotę kończył 68 lat!

REKLAMA

Jak zapewniają organizatorzy przyszłoroczny już 26. rajd może nieco zmienić formułę, ale dalej na pewno będzie otwarty na wszystkie grupy wiekowe i mniej oraz bardziej zaawansowanych cyklistów.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *