REKLAMA

‚Z DeKa Franty’ zagrali przeboje z różnych części świata [wideo]

Pracownicy Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich, a zarazem muzycy Roman Cieślak i Jan Bukład stworzyli zespół „Z DeKa Franty”. Postanowili umilić oni pandemię fanom koneckiej jednostki kultury prezentując od czasu do czasu jeden z ponadczasowych, światowych instrumentalnych hitów. Po roku opracowali repertuar na cały koncert, który wybrzmiał w minioną niedzielę. 

REKLAMA

Powyżej możecie zobaczyć część pierwszą koncertu pt. „Muzyka z czterech stron świata”. Za nagranie i montaż odpowiada Aleksander Kopański. Kolejnych części szukajcie na fanpage MGDK Końskie na Facebook’u.

Gitarzyście Romanowi Cieślakowi oraz akordeoniście Janowi Bukładowi towarzyszy perkusista Zbigniew Werens. Na wiosenny koncert złożyły się wspaniałe hity zaaranżowane przez dwóch pierwszych muzyków. Usłyszeliśmy więc między innymi „Pod dachami Paryża”; „I love Paris”; „Latające liście”; „Liber Tango”, czy „El Cumbanchero”. Zapraszamy do wysłuchania tego instrumentalnego koncertu i zapoznania się z jednymi z najważniejszych dla artystycznego świata utworami.

REKLAMA

Widzów i słuchaczy przywitał dyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury Piotr Salata. Następnie zapowiadał on wszystkie z utworów prezentowane przez muzyków związanych z prowadzoną przez niego jednostką.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *