REKLAMA

Z ostatniej chwili: Valdi zajmie się Prokuratura z Krakowa!

Sprawa Valdi Ceramika ze Stąporkowa nabiera rozpędu. Jako pierwsi podajemy nowe fakty dotyczące dofinansowań dla tej firmy.

REKLAMA

Valdi Ceramica miała być jednym z większych zakładów w powiecie koneckim i na pewno największym w Stąporkowie. Tak przynajmniej zapewniano podczas jej otwierania w 2011 roku. Po dwóch latach firma zbankrutowała, a ludzi zwolniono. Pozostało pytanie: co stało się z dotacjami z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Powiatowego Urzędu Pracy? Mowa o łącznie przeszło 32,5 miliona złotych.

Valdi Ceramica

REKLAMA

Tę sprawę zaczął badać senator Jacek Włosowicz. Po jego pisemnej interwencji z prośbą o przekazanie akt do Prokuratury w Końskich zgłosił się Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski. Przypomnijmy, że Prokuratura w Końskich dopatrzyła się w tym miejscu tylko uchybień związanych z prawem pracy. Przestępstw gospodarczych w stąporkowskiej fabryce nie widziano. Prawnicy Święczkowskiego przejrzeli dokumenty i w tym tygodniu podjęli decyzję. – „Według przekazanych przez Prokuraturę Krajową w poniedziałek pisemnych informacji, dotyczących przyznania, wykorzystania i rozliczenia środków finansowych przekazanych dla VALDI Ceramika, w wysokości 32 milionów z PARP i pół miliona z PUP w Końskich, sprawa w przywołanym zakresie zostanie przekazana z Prokuratury Rejonowej w Końskich do Prokuratury Regionalnej w Krakowie.” – poinformował nas Mariusz Gosek, dyrektor biura poselsko-senatorskiego Zbigniewa Ziobro i Jacka Włosowicza w Kielcach.

Oznacza to, że wszystkie dokumenty, fakty i zeznania związane z Valdi Ceramiką zostaną teraz prześwietlone w Krakowie – to z pewnością cios dla osób, które zajmowały się nią w Końskich. O ustaleniach Prokuratorów Regionalnych z pewnością Państwa poinformujemy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *