REKLAMA

Z pochodniami rozpoczęli zbieranie na rzecz WOŚP [zdjęcia]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już w sobotę wybrzmiała w gminie Smyków. Wszystko to za sprawą Stowarzyszenia ImperActive, które po raz kolejny zorganizowało nocny rajd z pochodniami w Cisowniku.  

REKLAMA

„Finał z głową” pod takim hasłem organizowany jest 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Z głową” było też w Cisowniku, gdzie pomimo dużej ilości zainteresowanych wydarzeniem osób robiono wszystko by specjalny rajd zorganizować zgodnie z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.

REKLAMA

Wielu wędrowców z gminy, województwa a nawet spoza niego przybyło na Rajd z Pochodniami do Cisownika w gminie Smyków, aby wesprzeć sztab WOŚP w Miedzierzy. Było tam naprawdę pięknie! Zimowa sceneria dodała bajkowego uroku leśnej trasie rajdu, a na mecie na przybywające grupki rajdowiczów czekała ciepła niespodzianka w postaci – pieczonego dzika i kozła oraz prazoków, czy żurku. Na mecie można było także wylicytować pyszny chleb upieczony specjalnie na rzecz WOŚP przez Andrzeja Sosnowskiego. Puszki zapełniały się błyskawicznie!

Pomocy w organizacji rajdu udzieliły także: OSP Miedzierza oraz grupa „Aktywny Ćmińsk”. A już w niedzielę w gminie Smyków będzie można spotkać kwestujących wolontariuszy – będą oni choćby pod sklepami, czy w pobliżu kościoła. Również w remizie OSP Miedzierza będzie można poprzez symboliczną wpłatę do puszki WOŚP nabyć np. słodkości. Druhowie z tej jednostki po mszach świętych będą także zachęcać do oglądania ich sprzętu bojowego – oczywiście także po wsparciu WOŚP.

W tkn24.pl znajdziecie relacje z każdego miejsca, w którym w powiecie koneckim dziać będzie się coś związanego z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Zdjęcia (Stowarzyszenie ImperActive):

REKLAMA

2 thoughts on “Z pochodniami rozpoczęli zbieranie na rzecz WOŚP [zdjęcia]

  1. […] z Miedzierzy głośno i radośnie grał już w sobotę podczas Rajdu z Pochodniami w Cisowniku. Dziś także nie zwalnia tempa. W remizie OSP Miedzierza można zakupić słodkości i przysmaki, […]

  2. […] Finał 29. edycji WOŚP w regionie tak naprawdę rozpoczął się już wczoraj podczas nocnego rajdu z pochodniami w Cisowniku zorganizowanego przez Stowarzyszenie ImperActive oraz sztab w Miedzierzy. Gruba warstwa śniegu nie przeszkodziła chętnym do pomocy mieszkańcom Miedzierzy i okolicznych wsi. Fotorelację z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *