REKLAMA

Z problemami, ale powstała… nowa droga w Wielkiej Wsi [wideo]

Gmina Stąporków może się pochwalić kolejnymi zrealizowanymi inwestycjami. Tym razem odwiedziliśmy Niekłań i Wielką Wieś.

REKLAMA

Na ulicy Mokrej w Wielkiej Wsi położono zupełnie nowy asfalt długości niemalże kilometra. Wykonano też rowy melioracyjne i przepusty. Całkowity koszt modernizacji wyniósł 330 tysięcy złotych. Nie obyło się jednak bez problemów, o czym opowiedziała nam burmistrz Dorota Łukomska. – „Mieliśmy niewielkie problemy, bo musieliśmy wytyczać nową drogę. Okazało się, że droga którą mieszkańcy przejeżdżali znajdowała się na prywatnych gruntach. Jak już to został uregulowane to mamy taki efekt: przepiękny asfalt z poboczami.” 

To nie jest koniec remontów w tym miejscu. W najbliższym czasie podciągnięte zostaną wodociągi do domów znajdujących się na końcu ulicy, a kiedy już i to zostanie wykonane będzie można wylać asfalt na jej pozostałą część.

REKLAMA

Innym zakończonym projektem w ostatnich dniach w tej gminie jest budowa Street Workoutu w Niekłaniu Wielkim. Służącą ćwiczeniom przestrzeń wyprosili młodzi mieszkańcy gminy. Teraz niemal codziennie na Street Workoutcie trenuje kilkadziesiąt osób. Koszt jego budowy to około 40 tysięcy złotych.

Street Workout Niekłań

Street Workout w Niekłaniu.

Nowa droga w Wielkiej Wsi

Nowa droga w Wielkiej Wsi.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *