REKLAMA

Za darmo do żłobka? W Końskich jest to możliwe! [wideo]

Fundusze Unijne tym razem przychodzą z pomocą matkom, które wracają do aktywności zawodowej po urodzeniu dziecka, lub które chociażby deklarują taką chęć. W Końskich powstał żłobek z czesnym wynoszącym zero złotych! 

REKLAMA

Miejsce opieki dla najmłodszych dzieci znajduje się przy przedszkolu „Bajkowa Kraina”. Do tej pory istniał tam klub malucha, który teraz również dzięki wsparciu z Unii Europejskiej został przekształcony w żłobek. –„Od 1 września, a tak naprawdę od 1 sierpnia ruszyliśmy z przekształcaniem klubiku dziecięcego w żłobek. Pod hasłem przedszkola, które istnieje tutaj i w budynku przedszkola. Udało nam się uzyskać fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego  na 15 wolnych miejsc dla dzieci w żłobku od 20 tygodnia życia do 3 lat.” – tłumaczy Anna Obara, dyrektor „Bajkowej Krainy”.

Pieniądze na darmowy żłobek pochodzą konkretnie z poddziałania 8.1.1 pt. „Zwiększenie dostępu do opieki nad dziećmi do lat 3” i korzystać mogą z niego przede wszystkim matki, które wracają do aktywności zawodowej po urlopie macierzyńskim, a także te, które deklarują aktywne poszukiwanie pracy. Liczba miejsc jest ograniczona, ale wciąż można zapisywać swoje pociechy w sekretariacie placówki przy ulicy Towarowej 4.

REKLAMA

Żłobek gwarantuje bezpłatną opiekę nad dziećmi w godzinach 6.30 – 17.30. W tym czasie najmłodszymi zajmują się dwie profesjonalne opiekunki. Darmowe są także trzy posiłki, które podczas dziennego pobytu otrzymują podopieczni żłobka. –„Z zajęć dodatkowych w żłobku jest tylko kinezjologia edukacyjna i rytmika, bo z tak malutkimi dziećmi tylko te zajęcia mają sens.” – opowiada dyrektor Obara.

Jednak dzień słoneczek, bo taką nazwę nosi grupa dzieci w żłobku jest w pełni wypełniony. Opiekunki gwarantują im pełen zakres zabaw edukacyjnych, czytanek, dziecięcych piosenek, czy gier ruchowych. Więcej szczegółów o żłobku w Bajkowej Krainie znajdą Państwo klikając TUTAJ.

 Żłobek w Bajkowej Krainie 2

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *