REKLAMA

Za nami bogate obchody 50-lecia piłki ręcznej w Końskich [Fotogaleria]

Trening z Karolem Bieleckim, mecz KSSPR – Chrobry Głogów, mnóstwo medali, kwiatów, podziękowań, nagród i wyróżnień. Tak pokrótce wyglądały obchody 50-lecia piłki ręcznej w Końskich, które zorganizowano w sobotę w hali sportowej przy ulicy Stoińskiego. To był bardzo udany jubileusz. 

REKLAMA

Urodziny koneckiego szczypiorniaka rozpoczęto mszą świętą w sąsiadującym z halą sportową kościele pw. Chrystusa Odkupiciela. O godzinie 14:00 rozpoczął się pokazowy trening drużyn młodzieżowych KSSPR-u, który poprowadził sam Karol Bielecki. Wybitny reprezentant Polski w piłkę ręczną, przez lata związany z najlepszą polską drużyną Vive Kielce.

REKLAMA

O 15:00 rozpoczęły się oficjalne uroczystości, a na nie przybyło mnóstwo zaproszonych gości. Obecny był prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej, a jednocześnie wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Grzegorz Budziosz, wicewojewoda Andrzej Bętkowski, burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, wiceburmistrz Krzysztof Jasiński, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Kowalczyk, przedstawicielka Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Beata Jakubowska, radna wojewódzka Beata Napierała. Na trybunach zasiedli też byli działacze klubu: między innymi pierwszy kierownik zespołu Tadeusz Gałwiaczek oraz jeden z pierwszych trenerów Stefan Kądziela.

We wstępie Grzegorz Budziosz wręczył odznaki brązowe, srebrne, złote i diamentow przyznawane przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce dla zasłużonych tej dyscyplinie sportu. Poniżej lista nagrodzonych:

Odznaki brązowe: Arkadiusz Bąk, Piotr Bocheński, Waldemar Gierczyński, Jacek Kucharski, Wiesław Kwiatkowski, Jan Miler, Rafał Postuła, Krzysztof Siemieniec, Daniel Sroczyński, Wiesław Stępień.
Odznaki srebrne: Tomasz Bodasiński, Mirosław Dworak, Jarosław Kubała, Marek Przybylski, Michał Przybylski, Elżbieta Stachera.
Odznaki złote: Mirosław Leszczyński, Józef Matyjasik, Robert Napierała, Wojciech Skarżyński, Jan Łyczkowski, Marek Pieróg
Odznaki diamentowe: Adam Makuch, Jacek Nowak, Dariusz Swat.

Następnie przyszedł czas na przemowy, wręczenie prezentów i odczytanie listów gratulacyjnych. Gmina Końskie reprezentowana przez burmistrza Krzysztofa Obratańskiego, wiceburmistrza Krzysztofa Jasińskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Kowalczyka wręczyła klubowi czek na 15 tysięcy złotych oraz list gratulacyjny. Starostwo Powiatowe reprezentowane przez wicestarostę Andrzeja Lenarta, członkinię Zarządu Dorotę Dudę oraz naczelnika Krzyszofa Stacherę podarowało piłki i komplet gadżetów. Przemawiali także między innymi: wicewojewoda Andrzej Bętkowski, prezes klubu piłki nożnej Neptun Końskie Grzegorz Telka, Beata Jakubowska jako przedstawiciela marszałka Adama Jarubasa. I choć tekst gratulacji i życzeń za każdym razem był inny, w jednym przypadku wierszowany to przesłanie z nich wynikało jedno: Piłka Ręczna dla Końskich zrobiła i znaczy bardzo wiele.

Z jubileusz i miłych słów od gości nie zwykle zadowolony był Piotr Bocheński, prezes KSSPR Końskie –„Nic dwa razy się nie zdarza. To jest jedyne pięćdziesięciolecie i kto tutaj z nami jest ten ma możliwość doświadczyć tego co się tutaj odbywa. Dla nas wszystkich to jest na pewno miłe, wzruszające spotkanie. […] Czego nam życzyć? Na pewno wytrwałości, a o sukcesy już sami zadbamy.”  – mówił nam prezes.

Po części oficjalne licznie przybyli fani klubu zaczęli konsumować główne danie. Rozpoczął się mecz towarzyski KSSPR Końskie – Chrobry Głogów. Przyjezdni są zespołem z superligi i było to widać na parkiecie. Chociaż nasi walczyli jak lwy to do przerwy przegrywali 10:16, a mecz zakończył się wynikiem 20:27. Przyjezdnych po zakończeniu spotkania uhonorowano specjalnym okolicznościowym pucharem. W barwach Chrobrego występuje czterech wychowanków KSSPR-u: bramkarz Rafał Stachera, rozgrywający Kamil Sadowski skrzydłowi Rafał Biegaj i Wiktor Kubała.

Mimo przegranej po meczu z postawy „Koni” zadowolony był ich trener Robert Napierała, który uważa że zespół mimo początkowej fazy przygotowań zaprezentował się bardzo agresywnie i z pełną determinacją.

W przerwie spotkania odbyła się uroczystość poświęcona osobom zasłużonym dla koneckiej piłki ręcznej. Pierwszy kierownik pierwszego klubu Stal Końskie Tadeusz Gałwiaczek wspomniał o twórcach szczypiorniaka w naszym mieście, a następnie rozdano pamiątkowe dyplomy i koszulki 66 zasłużonym osobom.

Z kolei po meczu odbył się piknik na parkingu przy hali sportowej z bogatą strefą cateringową oraz strefą zabaw dla dzieci. Na minifestynie można było między innymi oglądać motocykle Czarnej Floty, a podczas niego klubowe władze uhonorowały aż 120 osób, które w jakiś sposób przyczyniły się do rozwoju piłki ręcznej w Końskich.

Zdjęcia (Arek Góral, Paulina Adamczyk):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *