REKLAMA

Za nami gala Kobieta Roku 2016 [wideo, zdjęcia]

W sobotę w Restauracji Leliwa odbyła się kolejna gala plebiscytu Kobieta Roku organizowanego przez Stowarzyszenie Women For Live. Wbrew zapowiedziom organizatorów nie było na niej byłego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 

REKLAMA

„Bardzo dziękujemy za wsparcie naszej akcji przede wszystkim nieobecnemu tutaj p. Prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu oraz jego małżonce, którzy jako pierwsi udzielili nam swojego patronatu. Niestety przez obowiązki polityczne, które nagle wezwały Pana Prezydenta nie mógł on nas zaszczycić swoją obecnością.” – mówiła we wstępie do gali Paulina Plewa, przewodnicząca Stowarzyszenia Women For Live.

Ku zdziwieniu przybyłych na gali nie pojawiła się również anonsowana aktorka Maja Ostaszewska.

REKLAMA

We wstępie do gali organizatorzy dziękowali wszystkim zaangażowanym w jej stworzenie, odczytano list Marszałka Adama Jarubasa skierowany do kobiet i osób obecnych na wydarzeniu, a także głos zabrał jego zastępca Jan Maćkowiak. Dodajmy, że marszałkowie objęli galę swoim patronatem. –„Kobiety – niedawno obchodziłyście Panie swój dzień. To dobry moment by powiedzieć Wam wszystkie najlepszego, bądźcie szczęśliwe, kochane, osiągajcie sukcesy. Już teraz gratuluję wszystkim Paniom, które odbiorą nagrody i życzę by było to inspiracją do jeszcze lepszej działalności, do wszystkiego co będzie tworzyło dobro wokół Was i szczęśliwym Wasze życie.” – mówił Maćkowiak.

Natomiast list od starosty koneckiego Bogdana Sobonia, który także objął to wydarzenie swoim patronatem odczytała członkini Zarządu Powiatu Dorota Duda. –„Chciałbym podziękować Paniom za ich aktywność i zaradność życiową. Za to, że potrafią połączyć życie zawodowe i osobiste, choć nie jest to łatwe. Dziś kobieta to nie tylko żona i matka, ale i aktywna uczestniczka życia społecznego i politycznego.” – czytała Duda.

Jako kolejny głos zabrał poseł Artur Gierada –„Wiemy, że mottem dzisiejszego spotkania są też prawa kobiet. One ostatnio znowu wzbudzają wiele emocji, a kobiety pokazują, że nie dadzą ich sobie odebrać. Ja Panie przekonuje do jednego: naprawdę prawdziwych mężczyzn w walce o swoją pozycję będziecie miały za sobą. Posłużę się cytatem składając życzenia, który brzmi, że kobieta jest najsłabsza kiedy kocha, a najsilniejsza kiedy jest kochana. Życzę Wam byście miały najwięcej i słabości i powodów do tej siły, którą macie w sobie. Dodam jeszcze, że kobieta jest najbardziej niebezpieczna kiedy jest wkurzona.” – mówił ze sceny Gierada.

Po przemowach na scenie pojawili się prowadzący, a wręczanie statuetek dla kobiet roku w danej kategorii było przeplatane występami artystycznymi. Sam plebiscyt przeprowadzony został poprzez głosowanie na facebookowym fanpage Women For Live, a następnie zwyciężczynie weryfikowała jeszcze specjalna konkursowa kapituła. I tak ostatecznie wygranymi w poszczególnych kategoriach zostały:

Kultura: Magda Femme
Sport: Anna Lasota
Polityka: Joanna Winiarska
Działalność społeczna: Karolina Sołowow.
Nagrody specjalne: Danuta Papaj, Agnieszka Dyk, Izabela Buszewicz.

Statuetki zaś wręczały osoby zaangażowane w życie polityczne i społeczne w naszym regionie, między innymi wspominany już poseł Artur Gierada, czy były burmistrz Końskich Michał Cichocki.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *