REKLAMA

Za nami koncert finałowy XII Koneckiego Przeglądu 'Poezja w piosence – Agnieszka i inni…’

W piątek 19 listopada w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich miał miejsce finałowy koncert XII Koneckiego Przeglądu „Poezja w piosence – Agnieszka i inni…”. Udział wzięło 14 artystów z całej Polski. Nasze miasto reprezentowały Alicja Woldańska i Nicola Walczyk. Pierwszą nagrodę wygrała Paulina Świątek z Krakowa.

REKLAMA
REKLAMA

Konkurs skierowany był do osób w przedziale od 16 do 35 roku życia. W przeglądzie udział mogli wziąć soliści, soliści z chórkiem, małe zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne do pięciu osób. W finale konkurowało 14 śpiewaków z całej Polski. Niestety pięciu wykonawców nie dotarło na miejsce. O wydarzeniu opowiedział nam organizator z ramienia MGDK Końskie Roman Cieślak:

– „Ten przegląd wziął się z potrzeby chwili. Wcześniej, robiliśmy tak zwany Evergeen Festival, gdzie wykonawcy przyjeżdżali z całej Polski i śpiewali głównie piosenki anglojęzyczne. Ale ta formuła się nieco przejadła i postanowiliśmy powołać nową imprezę. Tym bardziej taką, która promuje polskie, wartościowe piosenki”

REKLAMA
REKLAMA

Nominowani wykonawcy dostali dyplom uczestnictwa oraz drobne upominki. Laureaci najlepszych miejsc na podium oraz wyróżnieni otrzymają nagrody pieniężne: za pierwsze miejsce – 2000 zł, za drugie 1200 zł, za trzecie – 800 zł, za wyróżnienia natomiast po 400 zł. Występy oceniane były przez jury w składzie: Marzena Ślusarska, Tomasz Kordeusz i Paweł Solarz.

Na podium stanęli:

– I miejsce – Paulina Świątek (Kraków) (na pierwszym miejscu)

– II miejsce – Zofia Liwerska (Plewiska)

– III miejsce – Katarzyna Chodurek (Staszów)

Wyróżnienia otrzymali:

– Karolina Kijak (Łódź)

– Matylda Pietrzykowska (Ciechocinek)

– Klaudia Wójcik (Wrocław)

– Dominika Bugajska (Kunów)

 

Na wydarzeniu obecny był burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, który wręczył zwyciężczyni statuetkę za pierwsze miejsce. Alicja i Nicola mimo świetnych występów nie trafiły do pierwszej trójki, mimo to gratulujemy!

Zdjęcia (Aleksandra Jędrasik):

REKLAMA

One thought on “Za nami koncert finałowy XII Koneckiego Przeglądu 'Poezja w piosence – Agnieszka i inni…’

  1. […] Nasz materiał z poprzedniej edycji możecie obejrzeć TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *