REKLAMA

Za nami Markowe Granie, czyli XV Zaduszki Jazzowe [wideo, zdjęcia]

Marek Napiórkowski – wybitny gitarzysta był gwiazdą już XV Zaduszek Jazzowych, czyli tak zwanego Markowego Grania. To jesienna impreza poświęcona zmarłemu koneckiemu muzykowi Markowi Cieślakowi. 

REKLAMA

Powyżej możecie Państwo obejrzeć fragmenty koncertu zorganizowanego na XV Zaduszki Jazzowe.

W tym roku w Końskich wystąpił gitarzysta Marek Napiórkowski, który  promował swój nowy album WAW-NYC, a zagrali z nim basista Robert Kupiszyn, nowojorski mistrz perkusji Clarence Penn oraz nominowany za swój ostatni album do nagrody GRAMMY pianista Manuel Valera.

REKLAMA

Napiórkowski za album WAW-NYC otrzymał dwie nominacje do Fryderyków 2018 w kategoriach: Muzyk Roku i Jazzowy Album Roku. W swojej karierze gitarzysta współpracował z dziesiątkami najwybitniejszych polskich artystów takich jak Anna Maria Jopek, Ewa Bem, Stanisław Soyka, Kuba Badach, Urszula Dudziak, Leszek Możdżer i inni.

Zaduszki Jazzowe tym razem przewędrowały do sali bankietowej Restauracji Leliwa i trzeba przyznać, że publiczność dopisała – salę wypełniła po brzegi. Przypomnijmy, że impreza ta powstała w Klubie Osiedlowym KAESEMEK i przez wiele lat to na klubowej scenie grali najlepsi polscy jazzmani. Wraz z odejściem z klubu Piotra Salaty, który objął funkcję dyrektora Domu Kultury w Końskich do tej jednostki przeniesiono także „Markowe Granie”. W ubiegłym roku to w sali kawiarnianej DK-u odbył się koncert, ale okazała się ona za mała. Stąd decyzja o tym by XV Zaduszki Jazzowe zorganizować w Leliwie. Zachęcamy Państwa do obejrzenia fragmentów koncertu oraz galerii zdjęć.

Zdjęcia (Anna Klusek):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *