REKLAMA

Za nami Niekłański Październik. Stanął krzyż na skwerku pamięci [zdjęcia]

Tradycyjnie w trzecią niedzielę października mieszkańcy Niekłania Wielkiego w gminie Stąporków obchodzili Niekłański Październik. W tym roku jednak ze względów epidemicznych nie było oficjalnych pochodów i uroczystości. Dodatkowo na skwerku pamięci stanął krzyż upamiętniający poległych.

REKLAMA

„W tym roku obchody pamięci poległych bohaterów z ugrupowań miały inny niż wymiar niż zwykle. Dreszcz patriotyzmu i miłości do poległych za Naszą Wolność tak samo silny. Chwała Wam Bohaterowie polegli w walce z niemieckim najeźdźcą w Furmanowie, Wielkiej Wsi, Niekłaniu. Pamiętamy, pamiętać będziemy, a pieśni o dzielnych Polakach zobowiązujemy się przekazywać przyszłym pokoleniom” – pisze w portalu społecznościowym burmistrz miasta i gminy Stąporków Dorota Łukomska.

REKLAMA

Jak relacjonuje nam burmistrz Stąporkowa, w tym roku tradycyjne obchody ze względu na epidemię nie mogły się odbyć. Nie było oficjalnych pochodów, uroczystej mszy świętej czy programu artystycznego przygotowanego przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Niekłaniu. Obecni byli mieszkańcy gminy Stąporków, przedstawiciele Nadleśnictwa Stąporków, środowisk kombatanckich oraz burmistrz Dorota Łukomska.

Ponadto na skwerku pamięci stanął krzyż – dzieło Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, Nadleśnictwa w Stąporkowie, gminy Stąporków, oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Oddziału w Niekłaniu Wielkim. Jednocześnie został on poświęcony.

Zdjęcia – Dorota Łukomska.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *