REKLAMA

Za nami uroczystość ‚Rodzina, ach rodzina’ w Stąporkowie [zdjęcia]

W ostatni piątek w Szkole Podstawowej nr 2 w Stąporkowie odbyła się uroczystość pod tytułem „Rodzina, ach rodzina”. Uczniowie zaprezentowali z tej okazji program artystyczny oraz przedstawiona została prezentacja multimedialna.

REKLAMA

Na uroczystości obecni byli: Halina Kurp – przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Stąporkowie, emerytowani nauczyciele, rodzice, uczniowie szkoły. Zebranych powitała dyrektor Joanna Bernat.

REKLAMA

Szkolni artyści recytowali wiersze, śpiewali piosenki, odegrali także humorystyczną scenkę o odwiedzinach mamy u córki w mieście. Program wzbogacony był o prezentację multimedialną i piękną scenografię.

Uczniowie otrzymali gromkie brawa i podziękowania. W imieniu emerytów głos zabrała Ryszarda Wielgosińska, która pogratulowała pięknego występu i podziękowała za zaproszenie i chwile wzruszenia. Po części artystycznej wszyscy spotkali się w małej kawiarence, gdzie mogli skosztować czegoś słodkiego i porozmawiać.

„Rodzina, ach rodzina” to uroczystość organizowana w SP nr 2 w Stąporkowie od kilku lat. Program artystyczny miał na celu pokazać wagę wartości, jaką jest właśnie rodzina. Ma ona na celu przedstawienie twórczości literackiej znanych pisarzy i poetów, a przede wszystkim integrację międzypokoleniową. W czasie takiego spotkania można porozmawiać, powspominać, wysłuchać wielu cennych wskazówek. Dyrektor Joanna Bernat podziękowała występującym za wkład i zaangażowanie w uroczystość. W programie artystycznym wzięli udział:

W roli prowadzących – Adam Michalski i Michalina Pardoła z klasy VII B;

Aktorzy: Maja Jaworska, Weronika Niebudek i Julia Młodawska – klasa VI A; Urszula Okła, Patrycja Woźniak, Ola Świerczyńska – klasa VA; Dagmara Bednarczyk, Oliwia Korkowska – klasa VII B; Kinga Kurp – klasa VII A; Weronika Kaczmarczyk i Laura Wróbel z klasy IV A; Julia Bracik – klasa V C;

Pianistka – Matylda Choromańska z klasy VII A;

Wokaliści – Wojciech Misiowiec – klasa V B; Jagna Kij-klasa V D; Natalia Boruń – klasa VIII A;

Nagłośnienie – Piotr Świercz i Wiktor Kloczkowski – klasa VIII B.

Program artystyczny przygotowali nauczyciele: Renata Cichacka, Małgorzata Panek, Monika Łękawska, Edyta Adamiec, Agnieszka Wojcierowska i Agnieszka Wlodarczyk- Salata.

Zdjęcia (SP nr 2 w Stąporkowie):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *