REKLAMA

Za nami Walny Zjazd koneckiego PTTK-u [wideo, zdjęcia]

W sobotę w Miejsko-Gminnym Domu Kultury odbył się XXII Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy PTTK Końskie. Poznaliśmy na nim nowe władze tej jednostki.

REKLAMA

Nim jednak przystąpiono do serii głosowań i podsumowań członkowie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego mogli wziąć udział w inauguracji wystawy pt. „110 lat Krajoznawstwa Polskiego. Tradycje i nowe wyzwania”. Wstęp do niej wygłosił regionalista Wojciech Pasek.

To wystawa, która od jakiegoś czasu krąży po kraju, a przedstawia w pigułce najważniejsze informacje związane z polskim krajoznawstwem. –„To wystawa przygotowana przez Zarząd Główny PTTK-u. Dzięki Pani dyrektor Marii Janowicz udało nam się ściągnąć ją do Końskich i pokazać naszym mieszkańcom. W kilku miejscach już ta wystawa była. Inauguracja odbyła się podczas jubileuszowego spotkania w Warszawie, równo na 110-lecie Krajoznawstwa Polskiego.”  – powiedział nam prezes koneckiego PTTK.

REKLAMA

Wystawę w koneckim Domu Kultury oglądać można do czwartego kwietnia. Tuż po jej inauguracji rozpoczął się zjazd, a na nim wybory, propozycje nowych działań i podsumowania już zrealizowanych. O to jak ocenia krajoznawstwo na naszym terenie zapytaliśmy prezesa oddziału PTTK jeszcze przed rozpoczęciem debat. –„Wydaje mi się, że nie było tak źle, choć trudno jest oceniać swoją pracę. Udało nam się zrealizować kilka zadań, które były wytyczane w poprzednich latach. Przez lata nam się to nie udawało, a te cztery minione lata się zamykają pozytywnie w stosunku do lat wcześniejszych.” – mówi Wojciech Pasek.

Wspólne zdjęcie delegatów.

Ponad czterdziestu delegatów zgromadziło się w sali teatralnej Domu Kultury. We wstępie wspominano turystów, którzy zmarli w okresie ostatnich czterech lat, a ich pamięć uczczono minutą ciszy. Następnie wybrano Barbarę Sykułę-Kotas na stanowisko przewodniczącej obrad oraz członków poszczególnych komisji.  Potem przewodniczący Pasek odczytał sprawozdania z działalności w ostatnich czterech latach. Podkreślał on, że nie byłoby działalności turystycznej PTTK-ku bez wsparcia gminy. Naszą uwagę zwróciła przede wszystkim rosnąca z roku na rok liczba uczestników poszczególnych imprez.

Kolejna część zjazdu to wręczenie medali i wyróżnień dla zasłużonych turystów. Wraz z Zarządem PTTK-u honorowania działaczy dokonał gość specjalny spotkania – wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński. A wyróżnienia otrzymali między innymi: Honorową Odznakę PTTK w stopniu złotym: Irena Kurczyńska; Honorową Brązową Odznaką Zarządu Głównego PTTK – Włodzimierz Wojciechowski, Piotr Sosnowski, Krystyna Salata, Maciej Jasiński, Beata Salata, Witold Chotecki i Bogdan Kozubski; Odznakę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Za opiekę nad Zabytkami” w stopniu srebrnym otrzymali: Teresa Wołodkiewicz, Krzysztof Wiatr, Tadeusz Śliwak i Jerzy Rajmund Stańczyk; odznaką „25 lat w PTTK” – Maciej Pasek, Piotr Kurczyński, a odznaką „50 lat w PTTK” – Franciszek Guska;  Złote Honorowe Odznaki Turysta Ziemi Koneckiej otrzymali – Jan Brzoza, Zdzisław Kowalski, Wiesław Ludwinek i Janusz Szafrański;  a Dyplom Honorowy PTTK: Katarzyna Sorn, Damian Milczuszek i Robert Frączyk.

W końcu delegaci wybrali nowy zarząd. W jego skład wchodzą: Prezes Wojciech Pasek, wiceprezes Krzysztof Wiatr, Sekretarz Zbigniew Gontek, Skarbnik Magdalena Weber oraz Członkowie: Lucyna Jakubowska, Katarzyna Sorn i Tadeusz Śliwak.

Zdjęcia:

Nowy zarząd PTTK oddział Końskie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *