REKLAMA

Za nami XXII Konecki Rajd Rowerowy [wideo]

193 osoby wzięły w XXII edycji Koneckiego Rajdu Rowerowego. Najmłodszy Nikodem Perkowski ma 7 lat, najstarszy Ryszard Tarabasz skończył w tym roku 75 lat. 

REKLAMA

Tegoroczna edycja była wyjątkowa, bowiem po raz pierwszy cykliści mogli zmierzyć się z krótką, rodzinną trasą o długości 35. km. Zdecydowały się na to 34. osoby. Największym zainteresowaniem cieszył się szlak 75. kilometrowy, na którego starcie stanęło 82. zawodników. Natomiast z najdłuższą, bo aż 185. kilometrową trasą postanowiło zmierzyć się 82. śmiałków. –„Cykliści rozjeżdżają się w dwóch kierunkach,  w tych dwóch najdłuższych trasach rowerzyści podążają aż do samego Łopuszna, później się rozjeżdżają. Jedni jadą na Małogoszcz, drudzy na Krasocin, aż dojeżdżają do Chęcin i tam się spotykają ponownie. Trasa najdłuższa to aż 185 km.”  – opowiedział nam prezes koneckiego PTTK-u Wojciech Pasek.

Szczęśliwi miłośnicy kolarstwa po drogach Konecczyzny i całego województwa jeździli w sobotę między godziną 10, a 21. Zadaniem wszystkich biorących udział w rajdzie było zaliczenie punktów kontrolnych, a przy okazji mieli oni zobaczyć jak najwięcej atrakcji turystycznych. Wśród jeżdżących znalazły się też zorganizowane grupy z Przedborza, Milanówka i Włocławka.  Natomiast w niedzielę w Sielpi odbyło się uroczyste zakończenie rajdu. Uczestniczyli w nim wiceburmistrz Marcin Zieliński i naczelnik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego Krzysztof Stachera. Wśród uczestników rozlosowano liczne nagrody i upominki. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najbardziej zasłużonym turystom wręczono okolicznościowe odznaki.

REKLAMA

Lista wyróżnionych regionalną odznaką krajoznawczą „Turysta Ziemi Koneckiej”:

Jerzy Celmer z Włocławka – złota odznaka.

Justyna Biber – srebrna odznaka

Artur Papis – srebrna odznaka

Wiktor Papis – srebrna odznaka

Oliwer Papis – brązowa odznaka

Marcin Długosz – brązowa odznaka.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *