REKLAMA

Zagadki i bajki na Dzień Dziecka w Gowarczowie [zdjęcia]

Wszystkie dzieci, które w Dzień Dziecka  zawitały do Centrum Kulutry i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie czekało mnóstwo zabaw i atrakcji.

REKLAMA

Kolorowy, przebrany Zespół Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej z wesołą młodzieżową ekipą wspierającą witał każdego uczestnika  łakociami i wręczał „kartę zadań”, z którą młodzi przemierzali przestrzenie jednostki wykonując proste, twórcze, kreatywne działania. Była więc gra na perkusjonaliach, ocenianie rzeźb i obrazów, malowanie wakacyjnych marzeń i mini konkurencja sportowa. W ramach nagrody można było własnoręcznie ozdabiać drewnianą podkładkę pod kubek i spersonalizować szklankę, a na koniec zabrać je na pamiątkę do domu.

REKLAMA

Nie zabrakło też działań związanych z z XX Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”. O każdej pełnej godzinie uczestniczyć można było w „Czytaniu na trawie”. Opowiadania z książki Grzegorza Kasdepke „Kacperiada” czytali: wójt gminy Stanisław Pacocha, sekretarz gminy Marzena Dziewit, kierownik biblioteki Małgorzata Mastalerz, Renata Pluta (bibliotekarka) oraz Elwira Sibiga-Gärtner (dyrektorka CKiAL). Na uczestników czekała też cała masa dodatkowych zabaw, gier i atrakcji.

Zdjęcia:

W

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *