REKLAMA

Zaginiona seniorka odnalazła się w lesie

W czwartkowy wieczór do koneckiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 87-letniej seniorki, której od kilkunastu godzin szuka rodzina. Z przekazywanych informacji wynikało, że staruszka prawdopodobnie znajduje się w pobliskim lesie.

REKLAMA

Zdjęcie Poglądowe.

Około godziny 19:00 do Komendy Powiatowej Policji w Końskich wpłynęło zgłoszenie, że w miejscowości Stąporków zaniepokojona rodzina od kilku godzin poszukuje swojej 87-letniej krewnej. Od razu zostały podjęte działania. Policjanci wspólnie z rodziną i strażakami przeszukali posesję. Otwarta furtka za domem wskazywała, że kobieta mogła nią wyjść i udać się w kierunku pobliskiego lasu i bagien. Strażacy z  OSP ze Stąporkowa przy użyciu drona zlokalizowali seniorkę, która znajdowała się w bagnistym terenie. Po chwili służby ratownicze dotarły do 87-latki i wynieśli ją w bezpieczne miejsce, w rejonie ul. Miłej przy rzece Czarna. Kobieta była wystraszona, wyziębiona i przemoczona. Po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej seniorka została przekazana rodzinie.

Dzięki błyskawicznej reakcji na zgłoszenie oraz  współpracy strażaków i policjantów, seniorka cała i zdrowa została odnaleziona.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *