REKLAMA

Zaglądamy na budowę hali widowiskowej w Końskich [wideo, zdjęcia]

Sala widowiskowa w Końskich jest na ostatnim etapie budowy. Obiekt tworzony jest przy Koneckim Centrum Kultury przy ulicy Partyzantów. Zajrzeliśmy na plac budowy i musimy przyznać, że nowa hala robi gigantyczne wrażenie! 

REKLAMA

Koszt budowy obiektu to przeszło 9 milionów 700 tysięcy złotych. W tym 3 mln złotych to dotacja z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wykonawcą robót jest przedsiębiorstwo PER-MIR z Kielc.

Nowa hala widowiskowa ma być częścią kompleksu Koneckiego Centrum Kultury. Z zewnątrz obiekt wydaje się być gotowy. Powstaje nawet miejsce pod scenę przyszłego amfiteatru. Ustawiono ławki na przyszłej widowni. W środku wciąż trwają roboty i są one bardzo zaawansowane.

REKLAMA

Obiekt robi wrażenie zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Widownia pomieści 364 osoby, przewidziano miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Widać już zarys przyszłej sceny. Przygotowywane jest także artystyczne zaplecze. Halę widowiskową z KCK łączy już przeszklony korytarz. Powierzchnia zabudowy obiektu to przeszło 1300 metrów

W kolejnym etapie hala ma zostać wyposażona. Nie będzie to tanie zadanie, bo obiekt ma otrzymać najnowocześniejsze wyposażenie i sprzęt.

Zdjęcia:

REKLAMA

7 thoughts on “Zaglądamy na budowę hali widowiskowej w Końskich [wideo, zdjęcia]

 1. Konecczanka pisze:

  Ławki są, hala widowiskowa jest a gdyby ktoś pytał to kino w Kielcach

 2. xyz pisze:

  A dlaczego ławki takie ubogie bez oparć ?

 3. gap pisze:

  ławki są bez oparć żeby emeryci tam nie przesiadywali

 4. Bober pisze:

  Dwadzieścia lat czekano.

 5. Karol pisze:

  W Wilkowyjach jest tylko jena ławka:

 6. Kamil pisze:

  Teraz czekamy na listę usterek. Bo płytę rynku trzeba będzie rozebrać i ułożyć od nowa. Gołym okiem widać ze nie trzyma poziomu…góry i doliny.

 7. Bober pisze:

  To już nie skończą , bo ruscy resztę mogą nam zrewitalizować a po nich się już nie poprawi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *