REKLAMA

Zaglądamy na konecki Stary Młyn. Jak teraz wygląda zbiornik? [wideo, zdjęcia]

Zbiornik wodny na Starym Młynie w Końskich w ostatnich miesiącach przeszedł wielki remont. Dzięki projektowi remediacji, który zrealizowała gmina Końskie zupełnie zmienił on swoje oblicze. Jak teraz wygląda zbiornik i jego okolica? Zobaczcie to w naszym wideo. 

REKLAMA

Przebudowa zbiornika połączona była w jeden projekt z podobnymi pracami na koneckich „Browarach”. Łączny koszt prac wyniósł ponad 8 milionów złotych. Dofinansowanie do nich z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska to aż 85%. Zbudowano między innymi nowe ławy fundamentowe, na których wspiera się most – stare były w bardzo złym stanie.

REKLAMA

Powstał nowy parkin, ścieżka okalająca zbiornik. Uformowane są brzegi w nieco innym kształcie niż dotychczas. Zbudowano przepławkę dla ryb. Zbiornik przede wszystkim wyczyszczono i odmulono wykonując prace ziemne przy spuszczonej wodzie. W jego najbliższej okolicy powstał także parking. W planach jest jeszcze budowa mostku łączącego dwa brzegi rzeki dopływającej do zbiornika. Teraz zbiornik Stary Młyn czeka już tylko na tłumy spacerowiczów i lepsze czasy, kiedy to odwiedzanie go będzie możliwe.

Zdjęcia (Bartek Bocheński):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *