REKLAMA

Zaglądamy za kulisy przeprowadzki koneckiego DK-u [wideo, zdjęcia]

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich przeprowadza się do nowej siedziby przy ul. Partyzantów 9. Z naszą kamerą przyjrzeliśmy się, jak przebiegają prace i z jakich zajęć będą mogli korzystać mieszkańcy.

REKLAMA

O pracowniach, które znajdą się w budynku opowiedział nam dyrektor placówki kultury Piotr Salata:

– „Znajdziemy bardzo dużo pomieszczeń, w których będziemy pracować, ale te, które w tej chwili możemy adaptować są skupione wokół muzycznych zajęć, jesteśmy w tej chwili w piwnicy, gdzie wszystkie zajęcia muzyczne będą się odbywać. Aktualnie jesteśmy w reżyserce studia nagrań i to pomieszczenie będzie miało podwójną rolę. Będą się tu odbywać zajęcia z gry na instrumentach, ale w razie potrzeby przekształci się w reżyserkę studia, tak jak powiedziałem. Za ścianą jest to właściwe pomieszczenie, w którym będą nagrywane zespoły i soliści. Na tym poziomie są pracownie instruktorskie, gdzie na co dzień będą prowadzone zajęcia wokalne i z nauki gry na instrumentach i na tym poziomie jest jeszcze sala prób, gdzie będą odbywały się próby zespołów muzycznych”

REKLAMA

Powyższy opis dotyczy podziemi budynku. A jak będzie wyglądać parter i kolejne piętra?

– „Piętro wyżej będzie pracownia ceramiczna i sala do organizacji takich małych koncertów, ale również wystaw, czy to fotograficznych, czy malarskich, czy rzeźbiarskich. Natomiast idąc wyżej będziemy mieli salę do zajęć plastycznych, obok będzie sala do zajęć ruchowych, ona jest już wyposażona w lustra takie profesjonalne, gdzie będziemy prowadzić zajęcia z nauki tańca, ale również inne zajęcia ruchowe. Na samej górze, na drugim piętrze, to jest poziom zarezerwowany właściwie dla kina. Jest takie małe foyer i dalej sala kinowo-widowiskowa, w której niebawem będą podjęte prace”

Dom Kultury adaptuje obecnie pomieszczenia, do których ma już dostęp. Resztę na tę chwilę zajmują urzędnicy z koneckiego magistratu, którzy czekają na koniec remontu skrzydła pałacowego w parku. Część zajęć prowadzonych w budynku ruszy już niebawem. Ciekawostką jest, że w powstającej hali widowiskowej pojawi się kawiarenka, w której będzie można spędzić czas ze znajomymi. O postępach prac będziemy Państwa informować na bieżąco.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *