REKLAMA

Zagrali ku pamięci Wojtka dla Orkiestry [wideo, zdjęcia]

W sobotnie popołudnie w hali sportowej w Stąporkowie odbył się już V Trójmecz Szkół Podstawowych „Ku Pamięci Wojtka”. Tradycją jest już, że w przeddzień Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy fani stąporkowskiej Miejskiej Ligi Futsalu spotykają się na turnieju najmłodszych. Jest on bowiem rozgrywany już po raz piąty w hołdzie zmarłemu nauczycielowi wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 1  – Wojciechowi Szydłowskiemu. Podczas imprezy wolontariusze WOŚP zbierają pieniądze do puszek. 

REKLAMA

W tegorocznej edycji imprezy zagrali uczniowie z wcześniej już wspomnianej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego, Szkoły Podstawowej nr 2 w Stąporkowie oraz Szkoły Podstawowej w Niekłaniu Wielkim im. ppor. Karola Niedzielskiego „Dobosza”. Turniej został rozegrany metodą każdy z każdym, dodatkowo na wzór popularnego programu w Canal+ Sport rozegrano Turbokozaka – indywidualny konkurs umiejętności piłkarskich.

Po kilkugodzinnych zmaganiach futbolowych najlepszą drużyną turnieju okazał się zespół z SP nr 2 zwyciężając w decydującym meczu z SP w Niekłaniu 6:4. Trzecie miejsce w turnieju zajęli uczniowie z SP nr 1. Zdobywcy drużynowego I miejsca otrzymali między innymi puchar i nowe stroje dla swojego zespołu, dodatkowo wszystkie szkoły dostały: stopery, piłki do gry, siatki. Indywidualnie każdy uczestnik turnieju otrzymał kubek termiczny, piłkę, mini radio.

REKLAMA

Pierwsze miejsce w Turbokozaku zajął Mateusz Jańczyk otrzymując między innymi piłkę do gry w hali, piłkę z podpisami zawodników Korony Kielce, koszulkę Młodzieżowej Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, drugie miejsce zajął Konrad Połeć natomiast trzecie Bartłomiej Werens.

Kończąc V Trójmecz Szkół Podstawowych „Ku Pamięci Wojtka” jego organizator Tomasz Kurcbart podziękował wszystkim zawodnikom i widzom za przybycie. Podkreślił również ważną rolę nauczycieli i sędziego, bez których ten turniej nie mógłby się odbyć.

Zdjęcia i tekst – Dorota Ogonowska, część zdjęć – Tomasz Kurcbart:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *