REKLAMA

Zakończenie projektu ‚Przedszkole w Radoszycach’ [wideo, zdjęcia]

W piątek w hali sportowej w Radoszycach odbyło się oficjalne zakończenie projektu „Przedszkole w Radoszycach”, podczas którego rozdano nagrody przedszkolakom i podziękowano pracownikom placówki.

REKLAMA

Miejsce to było marzeniem mieszkańców gminy Radoszyce, gdyż jego powstanie rozwiązało problem dowożenia dzieci na zajęcia do Szkoły Podstawowej w Grodzisku. Przedszkole otwarte zostało we wrześniu 2018 roku i przez ten rok działalności zakończyło ważny dla siebie projekt.

„Spotykamy się tutaj dziś, żeby podsumować realizację projektu „Przedszkole w Radoszycach”, który miał miejsce przez cały zeszły rok. Polegał on na tym, że dzieciom w Samorządowym Przedszkolu w Radoszycach wydłużyliśmy czas funkcjonowania przedszkola. Dodatkowo utworzyliśmy trzy grupy, w których uczestniczyło w zajęciach 55 dzieci. Oprócz tego wszystkie dzieci objęte były wsparciem logopedycznym, psychologicznym, mieliśmy zajęcia z rytmiki, kupowaliśmy im wyprawkę, podręczniki oraz wyżywienie” – opowiadała Justyna Wójtowicz Góźdź, kierownik projektu „Przedszkole w Radoszycach”.

REKLAMA

W ciągu tego roku, kiedy przedszkole działało, a przypomnijmy, że zrzeszało 175 dzieci w siedmiu grupach, przeprowadzono wiele działań, między innymi zajęcia dla dzieci – „Oczywiście była logopedia, były też zajęcia ruchowe, były też zajęcia z muzyki, akustyki oprócz tych zajęć podstawowych. Były też wycieczki, wyjazdy, było też dofinansowanie dotyczące umeblowania placówki, także mieliśmy pełny zakres dofinansowań dla naszego kochanego przedszkola” – opowiadał burmistrz Radoszyc Michał Pękala.

Sam projekt tworzenia placówki ogłoszony został w 2017 roku i opiewał na około 3,5 miliona złotych. Władzom udało się uzyskać dofinansowanie w wysokości około 2,5 miliona złotych na budowę i blisko 950 tysięcy na doposażenie.

Wczoraj podziękowano wszystkim zaangażowanym w pracę placówki oraz rozdano nagrody dla dzieci w postaci fotoksiążek i słodkich upominków – „Mamy zakończenie w tej chwili projektu miękkiego. Oczywiście zakończenie nie oznacza, że nie będzie on trwał. Bo będzie trwał nasz projekt dziecięcy, natomiast w planach było, że zrobimy to na przepięknym obiekcie lekkoatletycznym, niestety aura, mimo, że trzy miesiące mieliśmy pogody raczej suche, dzisiaj mieliśmy troszkę deszczyku, musieliśmy się przenieść na naszą przepiękną halę sportową. I dziś nasze przedszkolaki będą mogły skorzystać z różnego rodzaju atrakcji na dzisiejsze zakończenie naszego projektu. Oczywiście zakończenie będzie się wiązało też z podziękowaniami dla całego zespołu” – opowiadał burmistrz Pękala.

Dzieci mogły razem potańczyć i integrować się, a całość prowadziła grupa Patigo. Pojawiła się również Myszka Minnie, która była wielką atrakcją dla najmłodszych. Po uczestnikach przybyłych na wydarzenie widać było zaangażowanie oraz to, że dobrze się bawili. Na pewno niecierpliwie wyczekiwać będą kolejnych działań przedszkola.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *