REKLAMA

Zakończenie roku szkolnego w powiecie koneckim [zdjęcia]

Kilka tysięcy uczniów w całym powiecie rozpoczęło dziś wakacje. Z tej okazji nie zabrakło momentów wzruszenia, dziesiątek wspomnień i radości z zaczynającego się wolnego!

REKLAMA

Nasi współpracownicy gościli dziś w wielu placówkach: II Liceum w Końskich, Gimnazjum nr 2 w Końskich, Zespole Szkół w Miedzierzy, Szkole Podstawowej w Czermnie, Szkole Podstawowej w Rogowie, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich oraz Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowych z uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/2016 w tych jednostkach. Wkrótce pokażemy Państwu również materiały wideo.

Zakończenie roku szkolnego, ZSP nr 1 (46)

REKLAMA

Podczas oficjalnego zakończenia w II Liceum Ogólnokształcącym przede wszystkim nagrodzono najzdolniejszych uczniów. Zanim to nastąpiło głos zabrała jednak radna Barbara Cieplińska, która przeczytała list od Starosty Bogdana Sobonia, a także pogratulowała młodzieży promocji do kolejnej klasy i złożyła jej najlepsze życzenia. W drugiej części dyrektor Beata Salata wspólnie z wychowawcami poszczególnych oddziałów wręczyła nagrody za wybitne osiągnięcia. W „Nowym” świadectwa dziś otrzymało 275 uczniów.

Galeria II Liceum Ogólnokształcące w Końskich:

W popularnym koneckim Mechaniku gościł sekretarz Starostwa Powiatowego Zbigniew Sadorski, który odczytał list od Starosty Sobonia. Sekretarz Sadorski zakomunikował społeczności szkolnej ważną wiadomość – dyrektor Beata Jakubowska będzie zarządzać tą placówką jeszcze przynajmniej przez 5 najbliższych lat. Z tą szkołą dziś żegnała się wieloletnia nauczycielka – Dorota Duda. Polonistka i rusycystka od 1-go lipca rozpoczyna pracę w Zarządzie Powiatu, ale jak nam powiedziała ze szkołą żegna się tylko na jakiś czas. Dyrektor Beata Jakubowska pogratulowała wszystkim uczniom promocji. Głos zabrali też przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Mechanika Antoni Szkurłat oraz Barbara Kowalczyk. W ZSP nr 1 dziś świadectwa otrzymało 350 uczniów.

W Gimnazjum nr 2 w Końskich przy ulicy Partyzantów uroczystość odbywała się na świeżym powietrzu. Na scenie ustawionej na szkolnym boisku najpierw zaprezentowano część artystyczną – między innymi zaśpiewał Chór Bel Canto prowadzony przez Katarzynę Lisowską. Dyrektor Waldemar Cecki w swoim przemówieniu podkreślał mnogość sukcesów uczniów tej placówki w mijającym roku szkolnym, a następnie wspólnie ze swoją zastępczynią Marzenną Guldzińską nagrodzili najlepszych uczniów. Dyrekcja złożyła również podziękowania zaangażowanym rodzicom.

W Zespole Szkół w Miedzierzy dziś odbyła się skromna uroczystość, ponieważ akademię zorganizowano tam w minioną środę. Podczas zakończenia, które zorganizowano w hali sportowej dyrektor Izabela Basiak wręczyła nagrody najzdolniejszym uczniom, doceniono także najlepszych młodych sportowców tej placówki. Na zakończeniu pojawił się wójt gminy Smyków Józef Śliz.

W Szkole Podstawowej w Czermnie dzisiejszy dzień rozpoczęto od uroczystej Mszy Świętej w Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny i św. Mikołaja. Następnie dzieci wraz z opiekunami i Pocztem Sztandarowym przemaszerowały do budynku szkolnego. Tam miała miejsce akademia, a dyrektor Marianna Michalska wręczyła najlepszym uczniom nagrody.

Również od mszy świętej rozpoczęto dzisiaj w Rogowie. Uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II o 8 rano wzięli udział w liturgii, którą odprawiono w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podobnie jak w Czermnie i tutaj społeczność szkolna przemaszerowała do budynku placówki, gdzie wzajemnie sobie dziękowano i wręczano nagrody. Dyrektor Waldemar Wiktorowski życzył wszystkim by po rozpoczynających się wakacjach do szkolnych ław wróciło tyle samo uczniów co dziś z nich odeszło.

Najważniejsze wydarzenie miało dziś jednak miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich. Z tą placówką żegnała się Bożenna Patrzałek, która od 15. lat pełniła w niej funkcję dyrektora. Do pożegnania doszło o godzinie 10.30 podczas uroczystości dla szóstoklasistów. Nieco wcześniej, bo o 9 wciąż urzędująca Pani Dyrektor rozdała nagrody najlepszym uczniom szkoły. Następnie rozeszli się oni ze swoimi wychowawcami do klasy by o 10.30 społeczność szkolna ponownie spotkała się w sali gimnastycznej budynku przy ulicy Polnej w Końskich. Na pożegnaniu klas szóstych, a zarazem dyrektor Patrzałek zjawili się przedstawiciele organu zarządzającego szkołą – wiceburmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński oraz naczelnik miejskiego wydziału edukacji Krystyna Milczarek. Burmistrz Jasiński dziękował uczniom za cały rok trudów, a dyrektor Patrzałek za całą nauczycielską karierę.

Odchodząca Pani Dyrektor również pokrótce podsumowała swoją pracę, podziękowała zarządcom gminy oraz uczniom – tym obecnym, jak i tym sprzed wielu lat.

Na terenie tylko samej gminy Końskie dziś wakacje rozpoczęło 3037 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów – 1003 gimnazjalistów i 2034 uczniów szkół podstawowych. 311 szóstoklasistów zakończyło dziś edukację w podstawówce i od września pójdzie do gimnazjum.

Z kolei we wszystkich szkołach średnich świadectwo otrzymało dziś 1550 uczniów. Natomiast w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Baryczy wakacje rozpoczęło 114 podopiecznych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *