REKLAMA

Zakończono duży projekt termomodernizacji w gminie Radoszyce [wideo, zdjęcia]

Włodarze gminy Radoszyce dokonali technicznego odbioru termomodernizacji kompleksu budynków użyteczności publicznej w Radoszycach – szkoły podstawowej, budynku po gimnazjum oraz hali sportowej. Oznacza to zakończenie dużej inwestycji, która była realizowana przez półtora roku.

REKLAMA

„Dziś wielka chwila. Podpisaliśmy protokoły odbioru, proces odbiorczy trwał kilka dni. Cała realizacja tego zadania trwała 18 miesięcy, miała trwać dużo dłużej, bo aż 24 miesiące, natomiast wykonawca zrealizował to wcześniej. Pewnie ten odbiór byłby weselszy, dużo by było młodzieży, każdy by się cieszył, ale warunki sanitarne na to nie pozwalają. Pewnie przyjdzie czas, żebyśmy razem z naszymi mieszkańcami i naszą młodzieżą mogli cieszyć się z tego odbioru” – opowiada nam burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala.

Budynki szkoły podstawowej i gimnazjum już jakiś czas temu zostały częściowo odebrane. „Kropką nad i” była hala sportowa, której remont zakończył się w ostatnich tygodniach. O tym, co zmieniło się w radoszyckich obiektach użyteczności publicznej opowiedział nam Michał Pękala.

REKLAMA

„Nasz obiekt zyskał piękny wygląd, ztermomodernizowana hala, ztermomodernizowane obiekty. To nie tylko jakość, wygląd, ale również i mniejsze koszty eksploatacji. Oczywiście wymieniona została stolarka okienna i drzwiowa, nowy dach, mamy odnowione klasy szkolne dla naszych uczniów, mamy wymianę kotła ciepłowniczego, mamy nową instalację. Jest też wspomagana instalacja fotowoltaiczna i pompy ciepła. Wszystko to dla naszej młodzieży” – mówi nam burmistrz Radoszyc.

Warto dodać, że stare oświetlenie szkoły także zostało zastąpione lampami LED-owymi, które są tańsze w utrzymaniu oraz bardziej przyjazne środowisku.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 4 miliony 100 tysięcy złotych, z czego ponad 3 miliony 800 tysięcy podchodzi z dofinansowania. Zadanie realizowała firma PER-MIR.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *