REKLAMA

Zakończył się LX Harcerski Rajd Szlakami Walk Partyzanckich [wideo, zdjęcia]

W ostatni piątek na cztery trasy wiodące po powiecie koneckim ruszyło wielu harcerzy i zuchów. To drugi najstarszy rajd harcerski w Polsce! Uczestniczyło w nim aż 190 osób. Wydarzenie swoim honorowym patronatem objął burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański.

REKLAMA

W tym roku podczas rajdu organizowanego przez Hufiec ZHP w Końskich zorganizowano cztery trasy. Każda przeznaczona była dla innej grupy wiekowej. Nowością była tzw. trasa pokoleniowa. Na nią zaproszeni zostali starsi harcerze, instruktorzy oraz dawni członkowie hufca. Udział wzięły drużyny z powiatu koneckiego, Jędrzejowa oraz Skarżyska-Kamiennej.

REKLAMA

Podczas wędrówki do wyznaczonych baz noclegowych uczestnicy wykonywali przeróżne zadania, które sprawdzały ich wiedzę harcerską oraz historyczną – „Na punktach będą czekać na uczestników zadania między innymi z szyfrów, będą nadawać morsem. Będą układać makietę Polski, będą też sami budować nosze” – opowiadała komendantka trasy harcerskiej pwd. Weronika Zatora. Ponadto na niektórych punktach harcerze mierzyli się z pierwszą pomocą, przeprawą przez rzekę, czy rozpalaniem ognisk.

Trasy biegły przez różne lokalizacje  i prowadziły do różnych baz, ale ostatecznie zbierały wędrowców w jednym miejscu. W sobotni wieczór w Pomykowie odbył się jubileuszowy kominek, w którym brali udział wszyscy uczestnicy. Uroczyste zakończenie wydarzenia miało miejsce w niedzielne południe przy pomniku harcerzy w koneckim parku. Tam przyznano nagrody dla najlepszych drużyn każdej trasy i zawiązano tradycyjny krąg przyjaźni, którym wszyscy się pożegnali.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *