REKLAMA

Zakończył się plener artystyczny wSTĄP-ART [zdjęcia, wideo]

To była trzecia edycja pleneru artystycznego, który odbywa się w gminie Stąporków. Do Czarnieckiej Góry zjechali w tym roku pasjonaci rzeźbienia w drewnie.

REKLAMA

Wydarzenie trwało przez cały tydzień, od 24 do 29 czerwca. Przybyło na nie ponad 20 artystów z całego województwa świętokrzyskiego. Uczestnicy mogli zapoznać się z tajnikami snycerstwa. Tematem tegorocznej edycji było drzewo jako forma życia – „Każdy z uczestników wybiera sobie jakiś motyw tego drzewa. Ewentualnie temat, który jest związany z naturą.” – mówiła nam Katarzyna Sorn, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie.

Intensywna praca zaczęła się od samego początku. Po dwóch dniach wytwory były już na zaawansowanym etapie powstawania. Uczestnicy tworzyli duże rzeźby oraz płaskorzeźby. Niektóre osoby nie mogły się oderwać od pracy nawet na wspólne zdjęcie.

REKLAMA

„Powstają bardzo szybko formy dużych rzeźb, które planujemy wyeksponować na placu artystów przed Domem Kultury.[…] Zaplanowaliśmy kilka ekspozycji. W tej chwili mogę zapowiedzieć taką naszą pierwszą prezentację naszych prac siódmego lipca na Kuźnicach Koneckich. Będziemy chcieli pokazać już nasze wytwory w Końskich na stoisku gminy Stąporków. Zapraszamy 11 sierpnia na dzień Stąporkowa, kiedy to podczas festynu również będziemy eksponować te prace. We wrześniu będziemy mieli wernisaż wystawy poplenerowej i mamy w planach jeszcze kilka wyjazdów. Między innymi mam nadzieję, że uda nam się zagościć z tą wystawą w Muzeum Narodowym w Kielcach i być może w Muzeum Historii Kielc.” – mówi Katarzyna Sorn.

Kolejnego podobnego pleneru artystycznego na terenie gminy Stąporków możemy spodziewać się już za rok!

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

2 thoughts on “Zakończył się plener artystyczny wSTĄP-ART [zdjęcia, wideo]

  1. Pingback: Zaproszenie na wernisaż wystawy III Pleneru Artystycznego w Stąporkowie | TKN24

  2. Pingback: Plener WSTĄP-art w Stąporkowie. Zapisy | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *